Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tud tenni a NAV, ha nem...

Mit tud tenni a NAV, ha nem tudom egyben kifizetni az összeget?

Figyelt kérdés

Biztosítónál dolgoztam vállalkozóként, de sajnos nem ment túl jól, így elmaradtam az adófizetéssel. Kértem részletfizetést, amit először meg is kaptam, csak aztán nem tudtam fizetni pár hónap után, így újra kértem a részletfizetést, de nem reagáltak rá semmit, hanem tegnap kaptam egy elektronikus levelet, hogy kedden kerestek az otthonomban, de nem voltam otthon, mivel dolgoztam.


Nem jelezték előre, hogy jönni fognak, így nem voltam otthon, de gondolom nem véletlen, hogy nem értesítettek. Most viszont meg adtak egy újabb dátumot, hogy mikor jönnek, és még meg is toldották a tartozásom egy szép kis összeggel (az eddigi tartozásom kb. harmadával, vajon mire fel, késedelmi díj?).


Nekem nincs a nevemen semmi, és nincs is semmim, úgyhogy nem tudom mit tudnak tenni velem. Két hónapja kezdtem dolgozni alkalmazottként, ezért is kértem részletfizetési lehetőséget, hogy apránként ki fizessem a tartozásomat. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mit tudnak tenni, ha nem tudom egyben kifizetni az összeget? Mi várható ezek után, mire számíthatok?


2023. okt. 26. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Végrehajtani mentek, vègrehajtási díjjal emelkedett a tartozásod
2023. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A végrehajtási költség mindössze pár ezer Ft, szerepel a dokumentumban, nem attól nőtt meg ennyire.

De még a késedelmi pótlék is ki van húzva.


Végrehajtani pedig nincs mit. Akkor?

2023. okt. 26. 18:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Az adósság csökkentését érdemes lehetne kérni esetleg?
2023. okt. 26. 21:30
 4/6 anonim ***** válasza:

"így újra kértem a részletfizetést, de nem reagáltak rá semmit,"

Olyan nincs, hogy nem reagálnak rá semmit. Kérelem ügyintézési ideje 30 nap. Muszáj határozatot hozniuk rá, mert a törvény ezt írja elő. Vagy elutasító, vagy helyt adó határozatot. Írásban értesítenek róla.


"Az adósság csökkentését érdemes lehetne kérni esetleg?"

Ilyen kérelemmel is lehet a NAV felé fordulni. Amire nem adható mérséklés, az a dolgozóktól levont járulékok, már ha voltak foglalkoztatottjaid.

Továbbá mérséklésnek akkor van helye, ha az adó- és köztartozás megfizetése a megélhetésed veszélyezteti. A paramétereid alapján nem gondolnám, hogy ez nálad fennáll.


"Mi várható ezek után, mire számíthatok?"

A NAV helyszíni eljárást kezdeményezett azért, hogy piacképes ingóságot foglaljanak, ami a tartozás fedezetét szolgálná. Nem kötelesek erről előzetesen értesíteni. Akinek tartozása van, és meghaladja a 100 ezer forintot, bármikor készülhet egy ilyen "látogatásra". Ha találnak piacképes ingóságot, akkor azt jegyzőkönyvben összeírják, ami által zár alá vették, tehát lefoglalták. Ha látják rajtad, hogy "normális" vagy, akkor a lefoglalt ingóságokat nálad hagyják, használhatod, csak nem tulajdoníthatod el, és köteles vagy vigyázni az állagára egészen addig, amíg fel nem oldják a foglalás alól (amikor megfizetted a tartozást), vagy nem kérik azt, hogy beszállítsd azokat, mert árverezni fogják. Ha eltulajdonítod a lefoglalt ingóságokat, akkor zártörést követsz el, ami a Btk. szerint bűncselekmény minden következményével együtt. Ha úgy látják, hogy "nem vagy normális", akkor elszállítják a lefoglalt ingóságokat és egy "raktárba" kerülnek. Ha valaki vállalja az "őrzését" (rokon, szomszéd stb.), akkor őt jelölik ki zárgondnoknak, onnantól kezdve az ő felelőssége, hogy épségben maradjanak a lefoglalt vagyontárgyak.


Azt, hogy mi piacképes, mindig a végrehajtó dönti el. Ő tudja, hogy mit és kb. mennyiért tud eladni, érdemes lefoglalnia vagy sem. Ha nem foglal, azt is jegyzőkönyvezik. Én amit ajánlok, hogy együttműködő legyél. Mindenféleképpen.

2023. okt. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkasszózák majd a fizudbol.Ha nem kártyára kapod ,leulod,vagy mit tudom én .Abban biztos lehetsz,hogy a nav behajtja!
2023. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Inkasszózák majd a fizudbol.Ha nem kártyára kapod ,leulod,vagy mit tudom én .Abban biztos lehetsz,hogy a nav behajtja!"


:D :D


Fizuból nem inkasszóznak, hanem letiltanak. Bankszámlát tudnak inkasszálni. A pénz nem a kártyára megy, hanem a bankszámlára. A kártya csak egy fizikai eszköz arra, hogy a bankszámládon lévő pénz felett bankfiókban történő megjelenés nélkül rendelkezhess.

Leülni tartozást nem kell, maximum késedelmi pótlékot számolnak fel utána.


A NAV sem tud minden tartozást behajtani. Amit nem tud, azt behajthatatlanként tartja számon.


A kérdező egyébként is a helyszíni eljárással kapcsolatban érdeklődik leginkább.

2023. okt. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!