Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi lenne a legjobb döntés...

Mi lenne a legjobb döntés ilyen munka mellet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is elnézést szeretnék kérni. 0 azaz nulla ismeretem van az adózással és az ilyen dolgokkal kapcsolatban. Kb fél éve elkezdtem textúrákat készíteni egy játékba. Mai napra már ez lett a főállásom. Az elején még nem foglalkoztam a hivatalos dolgokkal hiszen kis összegeket kerestem csak. Havi 30-40 ezer. Viszont mára már kemény munka és időbefektetés által odáig jutottam hogy 300-450 ezer forint a keresetem havonta. Ha minden jól fog menni talán még a havi 500 ezret is meg fogom tudni haladni.


Ilyen összegeknél már azért elgondolkoztam hogy valamit csak tennem kellene nehogy megüssem a bokámat. KATA-ról hallottam már, de valahogy úgy rémlik hogy megszűnt vagy olyan mértékben változott hogy már nem éri meg. Mit javasolnátok? Nem számlázok, nem történik fizikai adás-vétel. Egyszerűen textúrákat szolgáltatok vevőknek egy digitális platformon keresztül. A bevételem sem fix, hiszen az eladásaim mennyiségén múlik a havi keresetem/forgalmam.


Ismételten elnézést szeretnék kérni, tényleg gőzöm sincs ezekről a dolgokról. A pitagorasz tétel az megy meg a 2 ismeretlenes egyenlet is de sajnos az ilyen dolgokra az iskolában már nem jutott idő :D



nov. 11. 02:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lerázni akarlak, de minden fontos információval keress fel egy könyvelőt, vagy könyvelőirodát, ahol kifaggatnak, majd elmondják, hogy melyik adózási módot tartják kedvezőnek számodra arra, amit teszel és ahogy teszed. Itt most mindenki mond neked valamit, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni. Szánjál rá időt és némi pénzt, hogy megfelelő tájékoztatást kapjál, megfelelő embertől.


" Az elején még nem foglalkoztam a hivatalos dolgokkal hiszen kis összegeket kerestem csak. Havi 30-40 ezer. "

Üzletszerűen végzett tevékenységnél minden forint adóköteles, tehát olyan fogalom, hogy "kis összeg" mint adómentes bevétel nem létezik az adótörvényben. Most már ezt is tudod. :)

nov. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha magánszemélyeknek adod el a dolgaid, akkor a KATA éri meg lejobban, ha cégeknek, akkor nincs nagyon más ezen a szinten, mint az átalányadózás. Viszont mivel nem értesz az adózáshoz, tényleg keress egynkönyvelőt, mert gondolom akkor azt sem tudod, hogy hogyan kell hivatalosan is bejelenteni, hogy működsz stb.
nov. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, fel fogok keresni egy könyvelőt mindenképp. Mennyibe szokott kerülni általában?
nov. 11. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Normális könyvelő egyéni vállalkozókat 15-20 ezerért vállal havonta. Azért írom, hogy normális, mert olcsóbb van, de nem éri meg kóklerhez menni, mert a NAV-büntetés drágább. Ezen nem éri meg spórolni. Nem vagyok könyvelő, ez nem önreklám.
nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!