Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kapok 20M Ft-ot csekken,...

Ha kapok 20M Ft-ot csekken, de nem fizetem be a bankba, csak kiváltom. Az apeh akkor is észreveszi és kell utána adóznom, vagy semmi esély rá, hogy megtudja?

Figyelt kérdés
Kérem komoly, biztos válaszokat adjatok!
2010. okt. 20. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Fake.


Miért?


mert ez már hihetetlenül, szokatlanul gyanús összeg MINDENKINEK a magánszférában, méghozzá postán??????!!!!!

Ahol max 300 ezret fizetnek ki készpénzben!


nincs olyan isten, hogy a VPOP fegyveres erőit se állítsák rád, hogy kivizsgáljon téged minden állami hivatal!

2010. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kérdező értékpapírra gondolt és nem postai utalványra.:)


Nem tudom a kérdésedre a választ.

2010. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Apám, te is jó helyen kérdezgetsz, mit tudják ezek a minimálbéres szegénylegények, hogy mi a teendő húszmilával...
2010. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát csak mivel "adózás" témában tettem fel a kérdést, gondoltam van itt aki ért hozzá.
2010. okt. 20. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

1) 20 milliós csekket nem hinném, hogy be lehet váltani kp-re, azt bankszámlára fogják jóváírni


2) a bank tehet bejelentést bármilyen pénzmozgásról


3) nem mindegy, hogy milyen jogcímen kapod a pénzt, lehet, hogy nem is adóköteles jövedelemről van szó


4) ha adóköteles jövedelemről van szó és nem adózol, akkor a pénz elköltésénél lehetnek problémáid, ha egyébként a bank nem jelent sehová

2010. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egy esetben nem veszi észre az APEH, ha egy kistáskában nyújtják át neked a pénzt. De ha veszel belőle egy kocsit és valakinek feltűnik, az APEH simán megkérdezheti hogy honnan telt rá.
2010. okt. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akárhol váltod ki (Magyarországon), jelenteni fogják az APEHnak (törvényi kötelességük)

Ha magyarországi kifizetőtől származik a csekk, akkor még ő is jelenti (neki is törvényi kötelezettsége)

2010. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!