Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy cég rendszeresen nem...

Ha egy cég rendszeresen nem ad számlát fizetéskor azt be lehet jelenteni és ha igen akkor hol?Vendéglátó egységről lenne szó.

Figyelt kérdés
Van egy vendéglátóhely ahol néha megfordultunk de sosem ad fizetéskor rendes számlát, nem üti be a pénztárgépbe ergo adót csal.Be lehet ezt jelenteni valahol, mint magánszemély anélkül, hogy nekem bárhova is járkálgatnom kéne ezután valahova?

jan. 3. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

bede szerintem nagy eséllyel már csak olyan vállalkozók vannak (budapesten kívül), akik annyira csókosak a helyi szervek előtt, hogy téged vesznek elő hamis b.szakodás címszóval. főleg az olyan esetekben, amikor több éve fut a vendéglátó egység.


ez nem demokrácia, ez orbánisztán. itt ne várj piaci alapú működést

jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy rakás kisker üzletben, vendéglátó helyen nem adnak számlát, úgy sunyizzák el ahogy csak tudják. Szerintem ezzel kezdik az alkalmazottak kiképzését, hogy miként nem kell adni számlát a pénztárnál. Nem szoktam ezen rugózni, de ha olyat veszek amit lehet, hogy vissza kell vinnem, mert esetleg hibás, akkor azért nem ártana ha lenne blokk vagy valami. Igen, ez orbánisztán, a számlanélküli, alkalmazottaknak feketén fizető vállalkozók mekkája.
jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!