Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szlovákiai állampolgárként 4...

Szlovákiai állampolgárként 4 évig Magyarországon dolgoztam, adóztam, ott volt egészs.biztosításom stb. Most visszaköltöztem Szlovákiába, itt is dolgozom. Hol és hogyan kell kijelentkeznem Magyarországról?

Figyelt kérdés

jan. 17. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon dolgoztál, akkor a munkaviszonyod által biztosítottnak számított TB szemponjából.

Ha visszaköltöztél és vele együtt megszűnt a magyarországi lakcímed (ha egyáltalán volt), akkor nincs semmiféle tennivalód vele.


Viszont ha van magyarországi lakcímed és Szlovákiában dolgozol, akkor a kinti biztosításod be kell jelenteni annak keletkezését követő 15 napon belül a magyarországi NEAK-nak a NEU.70 nyomtatvány értelemszerű kitöltésével, így nem keletkezik fizetnivalód Magyarországon.



Remélem, hogy érthető voltam.


Tehát lényeges, hogy van magyarországi lakcímed (lakcímkártyán szereplő cím), vagy nincs.


Ha nincs, akkor nincs teendőd sem. Ha van, akkor belföldinek számítasz akár szlovák állampolgárként is, tehát fizetned kellene eü. szolgáltatási járulékot ha Mo-n nem számítasz biztosítottnak -> például nincs munkaviszonyod nálunk. De ha külföldön van biztosításod (dolgozol ott), akkor Mo-n, mint belföldinek minősülő állampolgár be kell jelentened ez a NEAK-nak és akkor nem lesz fizetnivalód Mo-n még akkor sem, ha van magyarországi lakcímed, hiszen ilyen esetben Szlovákiában vagy biztosított és a két ország közötti egyezmény kizárja, hogy egyszerre két országban legyen fizetési kötelezettséged.


NEU.70 ->

[link]

jan. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
febr. 1. 06:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!