Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Árvaellátás visszafizetésének...

Árvaellátás visszafizetésének elhalasztása mit von maga után?

Figyelt kérdés
Szüleimet elvesztettem fiatalon és árvaellátást kaptam amíg iskolába jártam, viszont már kb másfél éve dolgozok és nem iskolázok, de ezt az államkincstár nem tudja, és a mai napig érkezik a számlámra az árvaellátás. Nem költöm el, félrerakom minden havi utalás után. Nem jeleztem időben hogy jelenleg is kapom azt a pénzt. Tudtommal iskolába járás idejére, de legfeljebb 25 éves korig kapnám ezt a pénzt. Ahogy az Á. Kincstár tudja, a tanulásom idén áprilisban véget ér. Azon felül, hogy az összes olyan utalást vissza kell fizetnem amit jog nélkül vettem át, számíthatok bármilyen egyéb problémára, “büntetésre”?

febr. 5. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Késedelmi kamatot felszámíthatnak utána. Azzal együtt kell a jogtalanul felvett ellátásrészt visszafizetni. Ha visszafizeted, akkor a történet véget is ér. Ha nem teszed, akkor átadják behajtásra a követelést az adóhatóságnak, mivel a NAV az állam általános végrehajtó szerve. Minden államnak járó tartozást, követelést ők hajtanak be.
febr. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

04:24 Köszönöm a választ.


2022 novemberében fejeztem be az iskolába járást véglegesen, azóta is küldik. nagyjából másfél millió forintról lenne szó, aminek a 70%-a megvan és valamilyen személyi, adósságrendező kölcsönnel ki tudnám fizetni az egész összeget. Esetleg valaki tudna segíteni abban hogy nagyjából mennyi lenne a késedelmi kamat ennyi időre, ilyen összegre? Sok oldalt néztem már de sehol nem találtam egy konkrét, érthető választ, hogy nagyjából kikalkuláljam az ezután következőket.

febr. 6. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában az adott időszakban érvényes jegybanki alapkamat vagy annak kétszerese szokott lenni a késedelmi kamat mértéke. A folyósító szervet megkérdezheted róla, hogy milyen kamatszámítás vonatkozik az árvaellátásra.
febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért érdekesnek tartom, mert iskolai igazolást kellett kapnod, amit vissza kellett volna küldeni, illetve most már lekérdezik hivatalból a tanulmányi nyilvántartó rendszerből.


Bocsánat a kérdésért, de nem vagy megváltozott munkaképességű? Mert akkor suli befejezése után járna tovább.

febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azonnal bejelenteném, részletfizetést kérve. Kapni fogsz egy határozatot a visszafizetési kötelezettségről.
febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.


3/5

Érdeklődtem ügyfélszolgálaton, lehetséges, de nem feltétlen számolnak fel kamatot rá, illetve nagy összegnél szinte alap náluk a részletfizetés.


4/5

Kaptam igazolást amit el is küldtem, fogalmam se volt hogy megérkezett-e hozzájuk vagy nem, lehet hogy az ő hibájukból lett még a mai napig is folyósítva, de már nem számít. A további folyósítás miatti bejelentést saját gondatlanságomból nem tettem meg az első félresikerült után. Egyébként egyszerű fizikai/szellemi foglalkoztatott, teljes bejelentett munkaidős állásom van azóta is, semmilyen formában nem lettem megváltozott munkaképességű.


5/5

Be is jelentettem, lesz egy köröm az iskolámhoz ahonnan a megőrzött dokumentumot ki kell kérnem, postai vagy személyes úton el kell majd juttatnom az államkincstárhoz (ha lenne ügyfélkapum, e-mail-en is küldhetném, de mondták hogy azzal nemigen foglalkoznak), ezután jön egy folyósítás megszüntetését visszaigazoló levél aztán egy csekkes vagy bankszámlaszámos levél a határozattal, hogy mekkora összeget állapítottak meg visszafizetésre.


Az idetévedő, jelen cipőben járó emberkéknek írtam le ilyen hosszasan a tapasztalataim, hátha segítségükre lesz, mivel sz@rt se találtam egészen idáig erről a témáról sehol. Ezekből szerintem nagyjából ki lehet szűrni a részleteket.

febr. 22. 00:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak mondom, hogy az e-mail nem egyezik az ügyfélkapuval.

E-mailre valóban nem lehet intézkedni rendesen, viszont a magyarorszag.hu oldalon ügyfélkapuval belépve rengeteg mindent lehet elintézni.

febr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!