Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelők miért hiénák?...

A könyvelők miért hiénák? (félretájékoztatnak, nav büntetéssel ilyesztgetés) Átalányadózó vagy KATÁS egyéni vállalkozók miért fizetnek ki feleslegesen évente 250-500 ezer forintot könyvelőre? Ennyire nem érdekli az embereket a pénz?

Figyelt kérdés

Amióta nincs könyvelőm, minden rendben van, magam intézem online a beadandókat. Minden pontos és nincsennek össze-vissza beadott, elírt bevallások.


Egy Átalányadózó vagy KATÁS egyéni vállalkozónak semmedig nem tart bevételi nyilvántartást vezetni, áfa/szja/ipa bevallást beadni.

A NAV sem büntet, hanem értesít, segít ha van valami hiba.



febr. 5. 21:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Vannak kókler könyvelők, ez igaz, én is menesztettem az első könyvelőmet, mert hibát hibára halmozott és meguntam, hogy nekem kell ellenőríznem a számokat, meg mindent az utolsó pillanatra hagyott, az 60-as bevallást rendszeresen 12.-én délután adta be.

De kerestem másik könyvelőt, aki időre, jól megcsinál mindent. Nem tudom, ezt az évi 250-500 ezret honnan szedted, a mostani könyvelőm évi 100-ba se kerül. Ez nem pénz azért, hogy helyettem megcsinál mindent és ha esetleg gixer van, az ő felelősségbiztosítására megy.

Persze, el tudnám intézni a nyilvántartást és bevallást magam is, de amennyi időbe nekem kerülne, az alatt a munkámmal több pénzt keresek, mint amennyibe a könyvelő kerül.

febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

#11 - a 60-as bevallási határideje 20-a, szóval a 12-e délutánnal nem nagyon van volt elkésve a könyvelőd.

Amúgy igen, rengeteg a kókler a szakmában. De nagyjából pont annyira mint minden más szakmában, mondhatnám a vízvezeték-szerelőket, festőket, burkolókat, fodrászokat, masszőröket, szakácsokat, stb. A kérdés inkább az, hogy a hozzá nem értésével ki mekkora kárt tud okozni.

febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy ha nem ellenőrzöd le a könyvelőd munkáját akkor nagy valószínűséggel ki sem derül soha, hogy mit számolt/írt el. Így lehet, hogy sokkal több adót fizetsz be tévesen mint kellene, de ezt soha nem tudod meg. (Pár éve a NAV látja a számlaadatokat, így lehet a NAV segíthet)


A könyvelők meg nagyban elvannak az ilyen-olyan kitüntetésekkel, díjakkal, elismerésekkel, meg azt sugalmazzák, hogy ők mások mint a kókler könyvelők stb. marketing bla-bla. Több könyvelővel\könyvelőirodával volt dolgom, évtizedek óta a szakmában dolgoznak, elsimertek voltak. Mind ugyanolyan *ar volt!


Nekem havonta összesen kb 8 perc az egész amit az ÁFA bevallás beadására kell fordítanom. Ebben már benne van az átalányadózók bevételi nyilvántartása.

Ez így évente összesen 2 óra munkaidő az ipa, szja stb. bevallásokkal, ellenőrzésekkel együtt.


Sokkal kevesebb idő, mintha a könyvelőt kellene ellenőrizgetnem és szólnom neki, hogy javítsa amiket elbaszott!


Könyvelő nélkül nyugodt az élet és több pénzem marad!

febr. 6. 22:21
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert neked volt pár szar tapasztalatod, azért nem kell általánosítani. Szerintem :)

Plusz ahogy fentebb írva is volt, más szakmákban pont ugyanígy megvannak ezek a dolgok.

Meg arra a 8 percre is kíváncsi lennék. Egyszer szívesen végignézném egy havi “könyvelési” folyamatodat.

febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
#12 Jó, bocsánat, összekevertem (na ezért is kell egy jó könyvelő), valóban az 58-as bevallás határideje 12.-e, a 60-as az 20.-a. Lényeg, hogy a régi könyvelőm rendre a határnap délutánján küldött be mindent. Én nem szeretem a dolgokat az utolsó pillanatra hagyni.
febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%

#13 Azt azért kötve hiszem, hogy te havi 8-10 perc alatt kiszámolsz és beadsz minden bevallást.

Én aztán nem vagyok bonyolult eset a havi egy számlámmal, átalányosként, de nekem is több idő lenne. És a fene se akarja folyton követni, hogy épp milyen adóváltozások vannak, vagy hogy nem felejtettem-e el valamit beadni. Erre való a könyvelő, majd ő szól, ha van valami.

febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
#15 - én sem szeretem utolsó pillanatban beadni a dolgokat. De pl sokszor van úgy a könyvelőirodákban, hogy megcsinálják az összes bevallást akár már a hónap első hetében, és ott tartják az ányk-ban küldhetővé téve, majd a határnap előtt vagy aznap egyben beküldik őket. Ez sok helyen bevett gyakorlat. Szóval lehet te azt látod, hogy 12-én ment be a bevallás, de simán lehet, hogy az már harmadikán készen volt.
febr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Srácok! Kicsit eltértetek a témától! :D
febr. 21. 00:54
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Szélsőséges általánosítást követsz el és így tulajdonképpen "fütyülsz és hazudsz, bammeg!"...

márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
42%

Szerintem nem mindegyik ilyen.

De, amíg igény lesz rájuk, addig jelen lesznek.

márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!