Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A könyvelők miért hiénák?...

A könyvelők miért hiénák? (félretájékoztatnak, nav büntetéssel ilyesztgetés) Átalányadózó vagy KATÁS egyéni vállalkozók miért fizetnek ki feleslegesen évente 250-500 ezer forintot könyvelőre? Ennyire nem érdekli az embereket a pénz?

Figyelt kérdés

Amióta nincs könyvelőm, minden rendben van, magam intézem online a beadandókat. Minden pontos és nincsennek össze-vissza beadott, elírt bevallások.


Egy Átalányadózó vagy KATÁS egyéni vállalkozónak semmedig nem tart bevételi nyilvántartást vezetni, áfa/szja/ipa bevallást beadni.

A NAV sem büntet, hanem értesít, segít ha van valami hiba.



febr. 5. 21:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Éljen az értelmes élet és a takarékoskodás! Le a pazarlással! Le a könyvelőkkel! Se neki ne fizessen könyvelőknek, adószakértőknek, adótanácsadóknak!
márc. 21. 23:50
 22/22 anonim ***** válasza:

Ha csak szigórúan a bevallások benyújtását veszed alapul éscsak KATA, vagy átalányadó esetére, még majdnem igazad is lehet. De midnen éremnek két oldala van.


Anno én is úgy voltam vele, amikor nem ment annyira a biznisz, -mert a pandémia miatt bezártam az addigi 4 vendéglátó üzletem-, hogy mivel tudnám csökkenteni a kiadásaimat.


Egyértelmű volt, hogy egyéni vállalkozóként a könyvelésen tudnék spórolni pláne, hogy 5 év alatt 3 könyvelőt cseréltem le hasonló okok miatt. Az egyik ktörölt adószámmal szerződött velem, közben két évig semmit nem adott le határidőben, azokat is 0-san bedobálta csak.


Végül már a 4-ed annyi könyvelési anyagomat áfakörös Vszjasként 3-szor annyiért könyvelétek volna, mint ahonnan indultunk, és másfélszer annyiért, mint amikor 4 üzlettel, több alakamzotal, pénztárgépekkel működtünk. De határidőben itt sem sikerült se táppénzt intézni a aaklamzottra, sem áfabevallást eadni. Megoldottam magamnak és szerződést bonottam.


Egyúttal a pandémia alatt 6 havi könyvelési díjnak megfelelő tandíjért, kitanultam a bérszámfejtést és tb ügyintézést, ma már ebből élek főállásban, mellette meg ev-ket könyvelek ésa korábbi vendglátós tev helyett, jobb a jövedelmezősége, sokszor jobban keresek vele, mint a főállásomban.


Mert azokat bárki könyvelheti képesítés nélkül is! ( nem számít, hogy mosogató, építőipari segédmunkás vagy, mérlegképes köyvelő, vagy MSC. számviteleid van )


Amin Te itt rugózol szerintem nem az a havi 2-3.000 Ft amit egy online számlázó programhoz képest többet kell ilyen adózó esetén fizenti, - mert pl a billingo, szamlazz.hu agentje megfelel ugyan a bevételi nyilvántartásnak, de nem nyújtja be Egykével helyetted a bevallást saját felelősségére, havi vagy negyedéves díjáért, - hanem a munka minősége.


Nekem is vannak ügyfelek, akik ilyenek, mint Te. Voltaképp fapadosan csak azt akarják, hogy a saját felelősség nélkül ne ők adják be a bevallásukat és a hibákért ne őket zaklassa nav, rossza esetben szankcionálja, hanem a könyvelőt.


Van akinek ez megér havi 1-2.000 Ft pluszt, egy ilyen számlázó program plusz szolgáltatásához képest, de pl. nem érdekli hogy egyszámlás vállakozóként pl ha burkolt foglalkoztatásért elővennék, vagy hogy nincs adatvédelmi tájékoztatója, hiába mondjuk másik esetben meg KATASként kizárólag magánszemélyeknek számláz.


Nyilván ez esetben ezekre felelőssséget sem, mi vállalunk.


Más meg ettől sokkal komolyabban veszi a vállakozását és nem éri be ennyivel, már rááldoz havi + 8 ezret is, hogy negyedéves gyorsjelentésekben naprakész infokat kapjon a teljesítményéről, tárgyi eszköz ammoritzációkról, stb. várható eredményeiről, költségeiről, stb.


Vagy épp olyan dolgokban védve legyen mint a Gdpr, jogszabálykövetés, esetleg adóoptimalizálással még hatékonyabban tudjon működni.


Persze akadak olyanok is, akik túl akarják ezt gondolni, és elvárnák a mindent is, ingyen miközben pl. csak egyszeri pár hónapos működés önrevíziójára szerződött, mert nem tudta hogy az előző könyvelője nem adta be a bevallásokat.


Amiket most utólag be kellett nekünk - még egyszer annyi pénzért amit már könyvelésre egyszer kifizetett egy kóklernek - , mert a Nav felszólította.


És kibukik jópár száz ezer adóhiány, amit meg FAM01-el részletbe megkérünk neki, de eltűnik és a I. fokú határoztot sem veszi át. A NAV meg rajtunk keresi, mert mi voltunk az utolsó képviselője, külfödlre költözése miatt, bejelentett magyar lakcíme meg nincs bejelentve a NAVhoz.


Majd fél évre eltűnik, és év elején megkeres, hogy lett neki a 650.000-es tartozásból 1,3 millió és 200.000 bírsága. 1,3m úgy lett, hogy az előző évi átvitelt hozzáadta magának a januári adószámlán, mert nem tudta értelmezni, hogy visszaállt a teljes tartozás összege, mivel nem vette át a határozatot, nekünk képviseleti jogosultsgunk a feladat teljesítésével viszavonásra került, így törleszteni sem kezdte el, hiába kapott pozitív elbírálást rá. Ergo az 1,3 nem 1,3 hanem uyganaz a 650 még tavalyról.


Majd egyúttal kiderül Ő az előző ev megszüntetése után 1 hónappal "tévedésből elindított" ( jelentsen ez bármit is :-)) ) egy KATA-s ev-t, áfásan, amire szintén nem adott be havi áfabevallásokat, most azt is leszünelteltette és adjuk már be a bevallásait. Mire beadtuk már darabonkét 50.000-el meg is bírságolták miatta.

( összesen 150.000 plusz bírsága keletkezett).


Megtettük beadtuk az elmaradt bevallásokat újra, leszüneltettük, de kifizetni február óta nem tudta a kiszámlázott 30.000-et érte.

Így most a 40 euros behajtási ktg. átalány is kiszámlázásra került és átadásra kerül követeleés kezelésre.


Majd rá két nappal megszüntette ezt a vállakozást is, aminek a záróbevallásait nem adta be. De tájékoztattuk, hogy ezt már tegye önállóen, ha még az előzőeket sem fizette ki.


Így most néha ír, hogy már megint megbírságolták, mert nincs leadva a hipa sem... és ő úgy gondolta mi midnent is megcsinálunk helyette.


Az írásos megbízási szerződés a teljesítésig tartott és tartalmazza, miket kell teljesítenünk, kinek mi a felelőssége benne. Az, hogy ő ezt próbálná kiterjeszteni, már nem csak egy hanem két vállakozásra, meg nem csak szüneteltetésre, hanem megszünteétsekre is, úgy hogy közben nem fizet, szerintem nem annyira fair.


Velünk szüneteltetésre szerződött még az első vállakozásával.Az hogy nem ért hozzá, és önkényesen hoz döntéseket nem a könyvelő felelőssége, pláne ha nem is együttműködő az ügyfél sem velünk, sem a Navval pl. címbejelentés kapcsán.


Szóval szerintem nem annyira fekete meg fehér ez a kérdés, hogy valóban van e szükség rá, avgy nincs, drága e vagy sem.r.


Ha nem tartasz igényt rá, vagy sokallod a díjat ne tedd. Teljesen rendben van az is, ha magadnak csinálod. Viszont a felelősség is a Tied, ha esetleg valami elkerülte a vállakozásod működésével kapcsolatban a figyelmedet és nem csak a Nav esetében sokszor, mert azt meg a tevékenységed határozza meg.


Ahogy pl az adótanácsadást is, hogy milyen tevékenységet hogy lehet többféle módon is megközelíteni adóoptimailizálva, ne adj isten még forrásszervezéssel is mondjuk már az üzleti tervezési fázisban, ha épp erre van igény.

ápr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!