Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 25 év alatti vagyok akkor...

Ha 25 év alatti vagyok akkor kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
Tehát ugye 25 év alatti vagyok, így adó mentes vagyok, tehát akkor így kell adó bevallás vagy nem?

febr. 8. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha van jövedelmed, mindig bevallást kell készíteni, de nem fizetsz adót.
febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy neked se kell, már a NAV csinálja mindenkiét.
febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Hogy merült fel, hogy nem?
febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy adómentes, csak adókedvezményed van. De attól függetlenül adóbevallásnak lennie kell. Ezt vagy megcsinálod te, vagy a nav által kiajánlott tervezetet elfogadod (ha nem fogadod el, akkor a határidő leteltével bevallássá válik).
febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van baj a fejekben! Ezért baj, hogy semmit nem tanítanak a pénzügyekről az iskolában. Nem csoda, hogy az ország 80%-a sík hülye pénzügyileg.


Tegyük rendbe a dolgokat!

1. Nem vagy adómentes. Adókedvezményt kapsz 25 év alatt bizonyos összegig. 2. Ha eleget keresnél, akkor lenne fizetendő SZJA is, mert túllépnéd a kedvezmény keretét, ami most bruttó 576 ezer.

3. Aóbevallást mindenkinek kell beadnia, akinek jövedelme van.

4. Konkrétan nem kell megcsinálnod a bevallást, mert a NAV megcsinálja helyetted, te átnézheted és elfogadhatod vagy javíthatod, ha kell.

5. És attól, hogy SZJA-t nem kell fizetned, TB járulékot igen.

febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
6. Tanuljak meg számolni. :D
febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kell igen, ugyanis attól hogy adómentes vagy, az ilyen adókedvezményeket is ki kell mutatni a bevallásba
febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
És aki családipótlékot kap viszont dolgozott is 2 hónapot annak miért jön ki visszafizetendő adó a számitasnál??
febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lujza 6 ha az adóbevallást megcsinálod, átszámolod, kiderül :D Lehet jogtalanul vettél igénybe valamit, vagy a járulékkedvezményed nem jól lett kiszámolva, stb., mi ezt így valószínű látatlanból nem fogjuk tudni
febr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!