Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hallottam olyat,hogy tartós...

Uszaty11 kérdése:

Hallottam olyat,hogy tartós betegségre jár adó visszatrítés Utánna néztem,de pár dologot nem találtam választ,hátha itt lesz válasz rá 23 éves vagyok. 2019ben epilepsziám lett.Nem találom hogy 25 év alatt igénybe vehető e. ?

Figyelt kérdés
S hogy az epilepsziára adnak e.
febr. 24. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igénybe vehető, ha annyi jövedelmed volt, hogy a 25 év alatti életkorod ellenére vontak tőleg szja-t.
febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 5 évre lehet igényelni!
febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Visszamenőleg azokra az évekre tudod igényelni, amikor még fizettél szja-t. Ez amúgy nem olyan bonyolult, ha nem fizettél szja-t, nincs miből igényelned.
febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Ahhoz, hogy valaki érvényesíteni tudja az SZJA-val szemben a személyi kedvezményt (ez a hivatalos neve) nyilván rendelkeznie kell hozzá akkora és olyan bevétellel/jövedelemmel, ami adóköteles, és amivel szemben azt érvényesíteni tudja.


Ha van ilyen, akkor szükséges még hozzá orvosi igazolás. Az orvosi igazolás nem akármilyen lehet, konkrétan ennek a kedvezménynek az igényléséhez állítják ki. Ebből kifolyólag kötött és kötelező tartalmi elemei vannak, amit egy kormányrendelet szabályoz. Ez a kormányrendelet sorolja fel azokat a betegségeket stb., amire érvényesíthető a kedvezmény. Ha nincs benne a felsorolásban, akkor nem is lehet rá kedvezményt érvényesíteni. BNO-kód alapján azonosítja a kormányrendelet a különböző betegségeket, fogyatékosságokat.


Az orvosi igazolást sehova nem kell leadni, azt az adózónak kell megőriznie az adó elévülésének idejéig. A NAV csak egy utólagos ellenőrzés alkalmával lesz kíváncsi rá. Ha kérik, be kell tudni mutatni.

febr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!