Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás, ezzel pontosan...

Adóbevallás, ezzel pontosan mit is kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

első munkahelyem, kaptunk valami m30-as adatlapot amin rajta van pár adat hogy mennyit fizettek utánunk, mennyi belőle az adó, ilyesmi.

Ezzel mit kéne kezdjek? alkalmazott vagyok, ezt nem megcsinálják nekem automatice?


febr. 29. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálja neked a NAV automatikusan, ezt a lapot -M30 - ők is látják.

Ha máshonnan nincs bevallásra kötelezett bevételed, pl ingatlan kiadás, kriptó, stb, akkor semmi teendőd nincs. Majd ha megkapod a NAV-tól a tervezetet azért vesd össze vele, de ennyi.

febr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
100%

"Ezzel mit kéne kezdjek?"

Ahogy 1-es írta. Ezen felül elvileg 6 évig meg kellene őrizned.

febr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha elcseszték néhány adatom, pl nevem, címem, adószámom, egyebek? azt a munkahelyen jelezzem vagy nav felé?
febr. 29. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A NAV által készített bevallási tervezetet módosítsd vele (ha ott is rosszul szerepel), de nem árt, ha a munkáltató felé is jelzed, hogy hibás adatokat tartalmaz.

A címed lényegtelen. A születési adatok legyenek pontosak!

márc. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

Ha olyan adatokat elírtak, amik az azonosításodhoz kellenek (adószám, név, stb.) akkor a munkahelytől kérj új igazolást.

De ebben az esetben mindenképpen érdemes ellenőrizni a NAV által készített bevallástervezetet március 15 után, mert lehet hogy a javítottként beküldött dokumentummal nem módosítják. (Nekem már volt ilyen.)

márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs jövedelmem, csak nyereményjátékos dolgok, néha kapok róluk M30-as nyomtatványt, hogy beadóztak utánam. Én ezzel semmit nem szoktam kezdeni, de gondolom belekerül a bevallásba, miután adóztak utána.
márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!