Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyek azok az országok...

Melyek azok az országok amelyekkel Magyarországnak van kettős adóztatást elkerülő egyezménye? És melyek nem?

Figyelt kérdés

Magyarország egyike azon nagyon-nagyon kevés országoknak ahol az adók és törvények állampolgárokra vonatkoznak és nem az ország területére vagy lakosaira.

A világ szinte összes országában a törvények az országon belülre vonatkoznak. Ellenben Magyarországon az állampolgárokra is.

Tehát más országokban ha pl valaki valamit csinál egy adott országban ami ott nem illegális, akkor a saját országa nem bántja. Viszont Magyarországon hiába csinálsz egy másik országban engedélyezett dolgot, még Magyarországon kívül is vonatkoznak rád a magyar törvények.


Ugyanez igaz az adózásra is, szinte minden országban van az ország lakosai vagy az ország területén belül tartózkodókra vonatkoznak az adók. Ellenben Magyarországon az ország határain kívül is kötelező a magyar adókat befizetni még pluszban. Kivéve persze ha van az adott országgal kettős adóztatást elkerülő egyezménye Magyarországnak.


Mellesleg az egész világon mindössze 4 ilyen ország létezik:

- USA

- Magyarország

- Eritrea

- Burma



márc. 3. 15:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hol találhatok egy részletes listás, vagy egy térképet a világ összes országairól, ahonnan magyar állampolgárként nem kell duplán adózzak?
márc. 3. 15:31
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez azért nem teljesen igaz. Például a magyar ÁFA csak idehaza érvényes. Ha egy külföldi illetőségnek számlázol szolgáltatást, akkor az az ÁFA területi hatályán kívül esik és nem kell sem felszámítani, sem befizetni az ÁFÁ-t, ellenben, as esetleges forgalmi adót a másik félnek kell rendeznie a saját országában, a saját adószabályai szerint.
márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


Itt bem az áfa/VAT-ról van szó. Hanem az SZJA-ról. Az áfa amúgy sem konkrét emberekre vonatkozik, szemben az szja-val.

márc. 3. 17:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az áfa is érdekes, mert az egész világon Magyarországon a legmagasabb.
márc. 3. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön élő magyar vagyok de soha nem kellett a külföldön már adózott jövedelmeim (Hollandia vagy Kanada) után Magyarországon is adót fizetni. Honnan szeded ezt?


[link]


Nagyon sok országgal van kettős adóztatás elkerüléséről megállapodása az országnak, nem értem a kirohanásod.

márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát például amit Németországbsn kerestem és bevallanám otthon kellene adózni belőle.

Igaz nem most volt de 2009-ben 600- ezret fizettem be.

márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5


Mert ezek szerint Hollandiával és Kanadával van egyezmény.


Pont erre voltam kíváncsi, hogy hosszan részletesen az összes országról lista amellyel van és amellyel nincs.

márc. 3. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 Németországgal is van egyezmény. Egy nagyon egyszerű Google keresés megtalálni a listát.
márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egész EU-n belül él a kettős adóztatást elkerülő szabályozás.
márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Viszont Magyarországon hiába csinálsz egy másik országban engedélyezett dolgot, még Magyarországon kívül is vonatkoznak rád a magyar törvények."

Nyithatok bordélyt Berlinben? 😂

márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!