Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem vettem igénybe a havi...

Nem vettem igénybe a havi 10.000ft kedvezményt egy gyerek után két éven keresztül. Akkor 240.000ft-ot fogok kapni?

Figyelt kérdés
Mert olvasgattam hogy 66.ezer valamennyi az adókedvezmény. Magyarul jobban jártam volna ha havonta kaptam volna a tizest? Éves szintre lebontva? Szőke vagyok ilyen téren teljesen :D

márc. 7. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem adóbevallás után már nem tudod érvényesíteni, így csak 2023-ra kaphatod meg.
márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Önellenőrzéssel javíthatod a korábbi bevallásodat is. Ha nagyon "szőke" vagy, akkor menj be egy ügyfélszolgálatra, és segítenek.
márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg 5 évre visszamenőleg lehet igényelni. Tehát elkésve nem vagyok, nincs elévülve,csak hogy mennyi az annyi az érdekelt volna. De persze amint tudok megérdeklődöm személyesen.
márc. 7. 14:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm, megvan amit nem értettem. Havonta 66670brutto, és így jön ki havi nettó 10.000re egy gyerek után, és 5 évig visszamenőleg lehet igényelni. Ha esetlef majd a későbbiekben segit ez valamit valakinek.
márc. 7. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem brutto hanem annyival csokkentik az adoalapod. Ha 66670tal csokken az a brutto osszeg amibol kiszamoljak a 15% szjat akkor pont netto 10kval kapsz tobbet.
márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg 5 évre visszamenőleg lehet igényelni."


Igen, ha már 5 éve is volt gyereked, akivel kapcsolatban érvényesíthetnéd.


Azért kapsz 10 ezer forinttal több nettó bért egy gyerek után, mert 66.670 forinttal kevesebb adóalap (nálad bruttó bér) után kell kiszámolni a 15 % SZJA mértéket.


Matematikai összefüggés -> 66.670 x 15 % = 10.000 forint a 66.670 forint adóalap után az SZJA összege.

márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor született A gyermek, de ha abszolút nem vettétek igénybe, akkor tudj róla, hogy a várandósság 91. napjától jár.
márc. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!