Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gondom lehet a Nav-al ha...

Gondom lehet a Nav-al ha lakást vásárolok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Már régóta élek Magyarországon.Erdélyből költöztem ide.Van rendszeres állásom..Idàig fizettem az albérletet és a szüleim (ők még Erdélyben élnek)segítenének lakásvásárlásban.Eladtak termőföldet..Az érdekelne, hogy amennyiben én hitel nélkül vásárolok egy 26 milliós lakást vagy házat pl.akkor abból lenne e gondom a Nav-al? Úgy értem,abba bele tudnának e kötni h nekem honnét volt ennyi pénzem ingatlant vásárolni..

márc. 12. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, főleg nem ilyen kis összegnél + ha a szüleid tudják bizonyítani a termőföld eladást semmi gondod nem lehet.


Olyanra figyelnek fel, ha pl: 300 milliós ingatlant vennél úgy, hogy munkanélküli vagy, nem adózol a szüleid pedig minimálbérért dplgoznak.

márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak annyi számít, hogy meg kell fizetned a vagyonszerzési illetéket.

Nem szoktak utánajárni, honnan van a pénz, mert itt támogatják a bűnözőket... egyszerűen csak leveszik vásárláskor a sápjukat azokról, akik már adózott jövedelemből vették az ingatlant ugyanúgy, mint akik illegális pénzből.

25 M-s lakásra 1 M az illeték (4%), erről fogsz egy csekket kapni postán, és akkor befizeted. Erre kérhetsz részletfizetést, automatikusan megadják.

Határidőkkel nem szoktak foglalkozni, lazán kezelik, csak fizess.:))


És igen, ez kis összegnek számít, nem firtatják.

márc. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
és honnét vót?
márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor foglalkoznak ilyesmivel, ha nyomozást folytatnak ellened. Nyomozást csak úgy random nem folytatnak senki ellen. Ahhoz indok kell -> büntetőügy, sikkasztás, költségvetési csalás, stb.


Egyébként senkit nem érdekel, hogy miből vetted, főleg ha még a pénz eredetét adott esetben igazolni is tudod.

márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak az illetéket ell kifizetni,mint bárki másnak.
márc. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!