Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó "saját...

Egyéni vállalkozó "saját gépjármű" használatához kapcsolódó költség elszámolása lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy bonyolultabb kérdésem: Apám nyugdíjas egyéni vállalkozó, kereskedő. Nincs jogosítványa. Az én nevemen lévő autóval szoktunk elmenni áruért. Azt olvastam, hogy közeli hozzátartozó tulajdonában lévű autó is saját tulajdonúnak számít. Ilyen esetben el lehet valahogy számolni költséget a szállításra/gépjárműre/üzemanyagra vonatkozóan? Cégautóadót nyilván nem akarunk fizetni.

Ha el lehet számolni, akkor mi alapján? Kell útnyilvántartást írni? Vagy csak egy excelben vezetjük a kilométereket és a NAVnál lévő üzemanyagárral számolunk?


márc. 14. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1, ha kisadózó vagy átalányadózó lenne, nyilván nem akarna költséget elszámolni az autóra.


Kérdező, igen, közeli hozzátartozó járművére is elszámolható. Hogy melyik módszer a jobb, könyvelővel kiszámoljátok.

márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#2 köszönöm a választ, igen vállalkozói szja-s, sajnos tavaly kapott egy bírságot, így nem lehet átalányadózó még idén. Mivel egy évben van kb 30 bejövő áru számlája, illetve az értékesítésről nyugtái vannak, minden készpénzben, így nincs könyvelőnk én szoktam megcsinálni az SZJA bevallását. Ebben nincs semmi bonyolult dolog. Volt korábban könyvelője, mindig könyörögni kellett, hogy végre csinálja meg.

Most, hogy mentünk megint áruért jutott eszembe, hogy nem lehetne e elszámolni költségként ezeket az utakat.

márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!