Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell valamit csinálnom most...

Kell valamit csinálnom most adóbevallásnál, vagy kaphatok vissza pénzt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, már 16 éves korom óta dolgozom. Kezdetben csak nyáron az önkormányzatnál dolgoztam 2 nyarat(2x3 hónap), tavaly már egy diákmunka szövetkezetnél dolgoztam nyáron 3 hónapot. Illetve, volt egy időszak mikor suli mellett is januártól-márciusig metszeni jártam szőlőbe hétvégente. Most kiküldtek e-mailen egy levelet, hogy nézzem át a tervezetet, ahol szerepel még a hétvégi munkám is, csak a 2x3 hónap az önkormányzatis nem. Azt tudom, hogy tavaly nyáron a diákszövetkezetnél, már elvileg nem vonták le az szja-t (nettó-bruttó), viszont mikor metszeni jártam, abból szerintem le van vonva.(legalábbis nincs feltüntetve, hogy ne lenne) Nem nagyon értek ezekhez, nem is tudtam, hogy a metszés is megjelenik hivatalosan is. Kell valamit tennem ezzel a tervezettel, vagy esetleg várhatok visszatérítést? Vagy csak hagyjam úgy, ahogy van?

Köszönöm a segítséget előre is!

(Van ügyfélkapum is)



márc. 19. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Pénzt visszakapni? felejcsd el. örülj ha nem neked kell még fizetni. ss uralom van
márc. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden munkáltató/foglalkoztató, aki hivatalosan bevételt/jövedelmet juttatott neked, köteles azt valamilyen formában igazolni feléd. Magyarul igazolást ad ki róla, vagy már a jogviszonyod megszűnésekor, vagy a következő év január 31-ig. Ha kell postán küldi el! Vagy ADATLAP, vagy M30-as nyomtatvány formájában.


Ezek az adatok a NAV nyilvántartásában is megjelennek, amiből elkészítik neked a bevallási tervezetet. A feladat mindig az, hogy le kell ellenőrizni, egyezik-e azokkal az igazolásokkal, amiket a foglalkoztató/munkáltató kiállított neked, valamint a bevallásban feltüntetni még olyan bevételt/jövedelmet, amiről ilyen formán nem szolgáltat adatot senki a NAV-nak (például ingatlanértékesítés stb.).


"16 éves korom óta dolgozom. Kezdetben csak nyáron az önkormányzatnál dolgoztam 2 nyarat(2x3 hónap)"

Felhívom szíves figyelmed, hogy 2024-ben a 2023. évben megszerzett bevételek/jövedelmek szerepelnek a bevallásban. Tehát ha más években dolgoztál az önkormányzatnál, akkor annak nem is kell szerepelnie a 2023. évről szóló adóbevallásban.

márc. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy a kettes írja, a mostani tervezetben csak a tavalyi bevételeid vannak.
márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!