Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az normális, hogy szerdán...

Az normális, hogy szerdán voltam a NAV-nál, de a nav.gov.hu felületen nézve az adóbevallásom meg mindog szerkesztés alatt van?

Figyelt kérdés

A családi kedvezményt nem havonta kérem hanem évente igénylem.

Ez miatt évente kell a navos adóbevallás tervezetet módosítanom, mert nem tennék bele a visszaigényelhető adót automatikusan, ezt külön kérnem kell módosításban. (Hogyan lehetne ezt automatikussá tenni?)


Szerdán voltam személyesen az ügyfélszolgálaton, beletették a családi pótlékot visszaigényelhetőnek, bankszámlaszámról is egyeztettünk.

De ha felnézek az oldalra (szja.nav.gov.hu) még mindig az áll ott hogy afjam meg a bevételemet töltsem ki a bevallást, szerkesztés alatt van az adóbevallásom. (Elkezdtem egyszer de nem tudom kitölteni hanem inkább bementem szerdán a navhoz.)


Normális hogy még most sincs kész az adóbevallásom?



#tervezet módosítás
márc. 22. 07:22
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*a családi adókedvezményt(nem pótlékot)
márc. 22. 07:23
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem lehet automatikussá tenni több okból sem.

Nem családi pótlék, hanem családi kedvezmény.

Az adóbevallást gondolom elkészítettétek az ügyfélszolgálaton és papír alapon adtad le náluk. Ez nem is fog látszódni az eszja felületen úgy, ahogy te gondolod.

márc. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

En nem adtam le semmit. Bementem kértem hogy nódosítsák be az adókedvezménnyel.

Kaptam is papir alapu visszaigazolást hogy visszaigényelhető adó x összeg.


(Arról nem kaptam igazolást hogy kérem js a kifizetést, de bankszámlaszámot is igazolta egyeztettük.)


Es amikor felmegyek az online feluletre ránézek a bevallásra folyamat azt irja szerkesztes folyamatban töltsem ki adjam meg a bevétel adatokat aztán ezer másik rubrika hogy töltsem ki!

márc. 22. 09:03
 4/24 anonim ***** válasza:
Amit személyesen az ügyfélszolgálaton csináltál, az nem fog megjelenni az eszja felületen a tervezetben, mivel nem azt egészítették ki neked.
márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Az enyém sncs kész meg a tavaly előttio se stimmel, mert a munkáltató a járulékok háromnegyedét nem fizette be.

Engem már nem érdekel, nem járok utána baccák meg!


Ha nekem kell valami rohangálhatok 100 helyre, ha nekik akkor meg 8 napon belül vagy készhezvételkor!


Magyar Jogállam!

márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem nem mentem bíróságra, a munkáltatómat törölték a cégjegyzékből, az ügyvezető meg eltűnt.
márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%
Azt nem értem, miért mentél be a NAV-hoz, mikor eszja felületen magadnak is meg tudod csinálni 2 perc alatt...
márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Mert nem tudom megcsinálni.olyan kérdések voltak az alapokon kívul ami már magas.

Pl jeloljem be minden honapra milyen kódszámon kérem. Csak tippeltem azt is hogy januartol decemberig van az időszak. Es kihalásztam googlen hogy 1 es kód kéne mert kedvezményezett eltartott de elotte nyomoznom kellett azt is mi az eltartott es kedvezmenyezett eltartott kozti különbség, és idézem:"eltartott a kedvezményezett eltartott is"

Akkor a gyerekem most melyik amikor mindkettőt lefedi a sima eltartott is?


Kedvezményezett eltartott 1 es kód

Eltartott 2 es kód.


Majd beleőszültem ebbe is.

De aztán a többi kérdés meg végképp betette a kaput. Es inkább bementem az ügyfélszolgalatra.

márc. 22. 11:20
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor most az online felületen az szja bevallásnál örökre az marad hogy "bevallás folyamatban"?
márc. 22. 11:25
 10/24 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan, az csak akkor fog megváltozni, ha te beküldesz valamit.
márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!