Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van esélyem hogy eltöröljék a...

Van esélyem hogy eltöröljék a tb megfizetést?

Figyelt kérdés
A Nav követel tölem a tb nem fizetés miatt 360 ezer ft-ot.Az elmult években külföldön voltam igaz nem mindig bejelentve.A magyar lakcimem megtartottam. Azt sem tudtam hogy akkor is kötelezö ezt fizetni. Van esély hogy elengedjék?

márc. 24. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha Magyarországon be voltál jelentve lakcímileg. Akkor kötelező fizetni TB járulékot. Ha külföldre mész, főleg hosszabb időre. Már pedig 360 ezer Ft az hosszab idő nem fizetése miatt jött össze. Plusz késedelmi kamat. Tehát ha hosszab időre mész külföldre, akkor a magyar lakcímedről köteles vagy ki jelentkezni! És a TB felé vagyis a Nav-nak köteles vagy bejelenteni hogy külföldre mentél dolgozni. És a külföldi munkálatódtól köteles vagy a magyar Nav felé igezolni hogy külföldön fizetsz TB-t. Igy Kék lámpás Taj-t kapsz, és nem pirosat. Gondolom ezeket el mulasztottad be jelenteni! Most egyet tesszhetsz a külföldi tartózkodásodról próbálj meg igazolást vinni a Nav. Szóval a külfödi munkálatóktól kell igazolást be mutatni. Ha ilyen nincs akkor köteles vagy ki fizetni a Navnak a tartozást.
márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

A külföldi munkán ha be voltál jelentve voltál biztosítva azt elengedik.Le is tudják kérdezni az adott ország biztosítóját.

A maradékot amikor otthon voltál fizetni kell.El nem engedik de részlet fizetést kérhetsz.

márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elég messze voltam.több helyen is,nem is voltam mindenhol bejelentve.
márc. 24. 18:16
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs esély hogy elengedjék csak azért mert nem tudtad (elolvasni) a jogszabályt.
márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Az elég baj ha nem mindenütt voltál be jelentve!
márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna állandó lakcímem magyarországon akkor most nem követelhetnék? Ideiglenes lakcimre is vonatkozik ez?
márc. 24. 19:07
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
1-es voltam! Igen. Semmilyen lakcímed nem lehet. Sem állandó, sem ideglenes, sem pedig tartózkodásai helyed nem lehet ha tartósan külföldre mész. Szóval az ideglenes lakcímre is vonatkozik.
márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi butaságot összehordani...


A külföldön fennálló biztosításodat annak keletkezését követő 15 napon belül a NEU.70 nyomtatvány kitöltésével be kellett volna jelentened "annak idején" a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnek (NEAK).


Ha ezt eddig nem tetted meg, akkor utólag tedd meg. Csatolni kell hozzá a külföldi biztosító által kiállított igazolást, amelyen igazolja azt, hogy mettől meddig állt fennt kint a biztosításod. Ha ez megvan, akkor arra az időre, amikor kint fennállt a biztosításod, törölni fogják az előírt egészségügyi szolgáltatási járulékot (tb.). Erről értesítik majd a NAV-ot is, aki írásban továbbértesít róla téged.


Ha utólag nem tudod beszerezni a külföldi biztosítótól az igazolásokat, akkor a kormányhivatal egészségbiztosítási szervénél kezdeményezheted, hogy hivatalból keressék ők meg a külföldi biztosítót. Ez után kérvényezheted a NAV-ot, hogy az ellened folyó végrehajtási eljárást addig függesszék fel, amíg a külföldi biztosító válasza meg nem érkezik a kormányhivatalhoz. Ez akár hónapokat is igénybe vehet. Nyilván igazolni kell a NAV felé azt, hogy valóban elindítottál egy ilyen folyamatot a kormányhivatalnál, ami által valószínűsíthető, hogy az előírt járulék jelentős része (akár az egész) utólag és visszamenőleg törölve lesz.


Lakcímedhez ezeknek jelenleg semmi közük...


[link]

márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Esélytelen.
márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 8. és 2. adott eddig helyes választ.

A lakcínek ehhez semmi köze.

Mindaddig megtarthatod a magyar lakcímedet, amíg külföldre költözési szándékod nem végleges.


A TB lemondását kellett volna intézni a NEAK-nál, már csak azért is, mert egyszerre két EGT tagállamban nem lehetsz biztosított.

márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!