Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásomban egy részt...

Snoopy33 kérdése:

Adóbevallásomban egy részt rosszul jelöltem. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Adóbevallásomban egy részt rosszul jelöltem. Azt jelöltem hogy "egyedül érvényesítem", nem közösen.

Én igénylem vissza az adókedvezményt, családi pótlékot is én kapom, de mint kiderült akkor is azt kellett volna x-elni és férjem is feltűntetni. Minden más jó, lehet ebből baj, hogy visszadobják hibásan?



#bevallás #Közös érvenyesítés #Egyedüli érvényesítés
márc. 25. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól jelölted. Ha a férjed nem érvényesített év közben semmit belőle és csak te igényled vissza a bevalláskor, akkor bizony egyedül érvényesíted...
márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdező mondja jól, az egyedül érvényesés azt jelenti, hogy más nem is jogosult a kedvezményre (szerintem is hülyeség, de így van).

Semmi nem fog történni, átnézik és kijavítják.

márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2

Igazad van.

[link]

És abban is, hogy ez egy oltári nagy butaság. Lényegében arra kíváncsiak, hogy egyedülálló-e a bevalló? Mi köze ennek az adóbevalláshoz?

márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Minden más jó, lehet ebből baj, hogy visszadobják hibásan?"


Írtam már neked, hogy ez egy olyan hiba, ami nem érinti sem az adóalapot, sem az adód összegét.

A lőtéri kutyát nem fogja érdekelni. Ha akarod helyesbíted, ha nem akarod, akkor nem.

Ha a NAV-nál valamiért kibukik, akkor maximum felszólítanak, hogy helyesbítsd. Ha a teljes kedvezményt te vetted igénybe csak és a férjed abból semmit, akkor no problem.

Mondhatjuk úgy is, hogy "esztétikai" hiba van a bevallásodban. Fő adatokat nem érint, így nem "lényeges" hiba.

márc. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!