Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy részvényem mennyi...

Ha van egy részvényem mennyi adó terheli? Mi lesz az adóalap?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 20:27
 1/6 A kérdező kommentje:
15 % SZJA és 18 % szocho?
ápr. 8. 20:29
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha "van egy részvényed", az nem képez adóalapot.


Csak abban az esetben, ha eladod, s profitot realizálsz.


Amennyiben a tranzakció "ellenőrzött tőkepiaci ügylet"-nek minősül, nem kell szochót fizetni, csupán 15% szjá-t.


Milyen részvényed van? Magyar? Amerikai? Európai? Ft-ért vetted? Dollárért? Euróért? Nem mindegy ugyanis a profit kiszámításának módja szempontjából.

ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
ápr. 8. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Ha csak tartasz egy részvényt az önmagában nem képez olyan adóalapot amivel foglalkoznod kellene.


Viszont ha fizetett osztalékot, akkor arra mindenképpen van az SZJA és a SZOCHO ahogy írtad.


Ha eladod a részvényt, akkor keletkezhet még SZJA fizetési kötelezettséged, ha drágábban adod el mint amennyiért vetted. Viszont ellenőrzött tőkepiaci ügyletek esetén az összes nyereséges ügyleteid összegéből ki kell vonni a veszteséges ügyleteid összegét az adott évben, és ez lesz az adóalap amire SZJA-t kell fizetni.

ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
4-es vagyok. A lepontozóktól kérdezném, hogy hol a hiba abban amit leírtam. Ha hülyeséget írtam akkor javítsanak már ki!
ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy mondták, magát a részvényt nem terheli semmilyen adó. A részvényen elért osztalékot vagy árfolyamnyereséget pedig a fentiek.
ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!