Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Emelt díjas és/vagy online...

Emelt díjas és/vagy online szolgáltatások megrendelése után vállalkozóként kell bejelentettnek lenni?

Figyelt kérdés

Konkréten az érdekel, ha megrendelek egy emelt díjas SMS szolgáltatást és arra van egy bizonyos jövedelmem (járulékok levonása után, ami már nettó saját bevétel) be kell jelenteni vagyis kell létrehozni min. egyéni vállakozást (egyszemélyes, ahol magamat, mint cégvezetőt minimálbérre bejelentem) vagy sem?

Gondolok itt egyébként emelt díjas SMS mellett online banki átutalás-os fizetésre, - élő - emelt díjas hívószám stb.

Én úgy tudom nem, mivel a járulékok levonása alatt a szolgáltató, aki nyílvántartja az adataim ill. a forgalmam a részesedést (pl. 40%, nekem 60% részesedést) és az adóalapot is vonja egyben. Tehát ha van 10000 magyar forintom az összes általam nyújtott szolgáltatásból mindezt egy szolgáltatónál végzem, a cég levonja a részüket meg a 16% (ami a teljes bevétel és a továbbiakban teljes adóalap összege) és kész.


Jelezzetek ha mégsem! :)

Köszönöm!



2015. aug. 18. 22:50
 1/3 anonim válasza:
A szolgáltatók csak számla ellenében fizetik ki a járulékokat 50 éa 60% között (bevételtől függő). A kapott összeg adó köteles. Értelem szerűen valamilyen cég szükséges hozzá.
2015. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha a számlát átadva a szolgáltató felé és a szolgáltatást nyújtó (ugyanaz a cég) leadózza a szükséges összeget nekem cégként kell működnöm?
2015. aug. 24. 22:40
 3/3 anonim válasza:

Igen. Ha neked nincs vállalkozásod és úgy fizetnek ki akkor adócsalát követtek el és ez egy esetleges ellenőrzés során büntetést vonhat maga után!


Szívesen válaszolok ha van ezzel kapcsolatban kérdésed!

2016. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!