Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi cég legitimitását...

Külföldi cég legitimitását hogyan lehet ellenőrizni? Magyarországon hoznak létre leányvállalatot, hogyan ellenőrizhetem, hogy valódi a cég?

Figyelt kérdés

Kaptam állásajánlatot, láthatóan fordítóprogrammal készített magyar nyelven. Minden valósnak látszik, viszont érzékelhetően nem magyar ajkú írta. Elküldte az állásajánlatának és cégének részleteit, miszerint megkapta a humánerőforrás manager az állásportálról -melyen regisztrálva vagyok- az önéletrajzomat.


Elmondása szerint ők egy brit cég, és mivel kevés a magyarul beszélő kollégájuk, ezért kerestek meg engem (valszeg a diplomám is közrejátszott, esetleg az is, hogy van szg.felhasználói alapismeretem és alapfokú angol nyelvtudásom), és már néhány magyarországi városban májustól cégük indul, több országban jelen vannak (pl Lengyelország stb), UK a székhelyük.


Hogyan tudom leellenőrizni, hogy vajon nem kamu, hanem valós-e a cég?

Ugyanis egyelőre csak az UK székhelyet adta meg számomra. (Ha magyar cég volna, a NAV oldalán már most le tudnám ellenőrizni a létük érvényességét, legitimitását.)



ápr. 18. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hű, ha keresnek még embert és home office állás engem is érdekelne.
ápr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Tehát megtetszett nekik, hogy be tudsz mutatkozni angolul meg össze tudsz adni 2 számot Excelben?

Én gyanakodnék a helyedben. :)

ápr. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: köszi, holnap utánanézek, addig senkinek nem közvetítet semmiféle adatot erről.


#3 nem. Hanem ez egy nemzetközi állásportál, amelynek a magyar "al-ágán" jelentkeztem, magyar nyelvű önéletrajzzal. A szabályzat szerint az ide regisztrált (akár külföldi) munkáltatókhoz is eljuthat bármelyik nyelvű önéletrajz. Ha más nyelvűeket keresnek, nyilván nekik is rendelkezésükre állnak a fordítóprogramok, mint utaltam rá.


Az angol nyelvtudásom ez esetben irreleváns, ezért jegyeztem meg zárójelben, hogy a diplomásokat keresik valszeg és ezért akadhattak rám, de talán az is számított nekik, hogy angolul is értek valamelyest.


(Más kérdés, hogy angolul közelítem a középfokot, folyamatosan beszélgetek másokkal angolul, nemzetközi találkozókon is. Az alapfok néhány ezer szavas szókincset, és annál fejlettebb nyelvtani képeséget feltételez, amint amire te gondoltál. Ráadásul a középfokot közelítem. De ez is zárójeles. Mert nem ez a lényeg a kérdésem szempontjából. Csupán felvetésedre reagáltam.)

ápr. 19. 01:40
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Nyílván orbitális kamu.
ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Dehogy kamu,utalj nekik nyugodtan,ha kérnek valamire zsét.
ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Valamifajta bejegyzett cég biztos van mögötte, a kérdés mennyire kamu.


Viszont multicég

- (mégha épp terjeszkedik is) nem kommunikál magyarul, hanem csak angolul. Már csak azért is, mert ezzel előszűrik valóban van-e nyelvtudás, hogy megértsd a külföldi munkatársakat, neadj isten főnököket, ügyfeleket. Mivel egy magyarra "gógültranszlétör"-özött megkeresést kaptál

- nem "alapfokú angol és számítógépes ismeretekre" épít.


Szóval ez így nem tiszta, nem is kell válaszolni rá

ápr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

elmondom akkor többedszerre is:

teljesen mellékesen említettem meg a számtech ismeretet és alapfok angolt. Az egyik válaszoló előtted erőltette ezt a témát, nem pedig én. Sút, záűrójelben jeleztem azt is, hogy TALÁN a diplomám is érdekelte őket, de ez is zárójeles részemről!


Világosan megírtam itt többször, hogy a cég magyarajkú kollégákat keres, és ezt hangsúlyozták, nem mást. Aztán hogy kamu, vagy nem kamu, én se tudom. Ha tudnám, nem írtam volna ki a kérdést.

ápr. 28. 02:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!