Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bízhatok a könyvelőmben?

CsakEgyASokKözül kérdése:

Bízhatok a könyvelőmben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai napon indítottam el az első egyéni vállalkozásomat egy könyvelőnél, folyamat közben nem esett le, de utólag feltűnt, hogy néhány dolog furcsa volt, ezért is írok ide. Tehát elsősorban meg sem kérdezte, hogy mennyit is keresek, csak hogy mivel foglalkozok, és ez alapján egyből tudta mi fog kelleni. Viszont azért gondolom nem mindegy, és befolyásoló tényező, ha valaki például 100.000 FT-t vagy 1.000.000 FT-t keres a vállalkozásával egy hónapban. Ez volt az egyik dolog. A másik, hogy nem köttetett velem szerződést. Ha jól tudom, ezt szoktak mindenhol, nem tudom ez mennyire gyakori. Még sosem volt tapasztalom ebben a témában, és most úgy érzem, hogy lehet csak nagyobb bajt csináltam, hogy így alapítottam a vállalkozást. Valószínűleg elmegyek egy adótanácsadóhoz is ezek után, viszont szerintetek jogosan ingott meg a bizalmam a könyvelővel kapcsolatban, vagy csak feleslegesen aggódok?

ápr. 23. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

"A mai napon indítottam el az első egyéni vállalkozásomat"


"meg sem kérdezte, hogy mennyit is keresek"


Ha ma indítottad a vállalkozásodat, akkor még semennyit.

ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Kicsit rosszul fogalmaztam. De a lényeg, hogy azért gondolom fontos tényező, hogy előreláthatólag mekkora lesz a jövedelmem, nem? Vagy lehet túlgondolom.
ápr. 23. 14:39
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Igen, az nagy probléma, hogy vállalkozás alapítása előtt nem beszéltétek át a várható bevételeidet, költségeidet. Azok nélkül elég nehéz normálisan adózási módot választani (gondolom átalányadós lettél).

Igen, az is nagy probléma, hogy nincs írásbeli szerződésed, anélkül én biztosan nem szerződnék. Egyke lett csinálva vagy a te ügyfélkapuddal fog bevallásokat küldeni?

Mindenképpen kérd ki egy másik könyvelő véleményét. Plusz a könyvelés bizalmi szakma, ha nem bízol benne már most, akkor újat kell keresni.

ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, általányadós lettem.


És az én ügyfélkapummal hozta létre az egyéni vállalkozást.

ápr. 23. 14:51
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az nem gond, mert létrehozni csak a te ügyfélkapuddal lehet. A kérdés az, hogy utána csináltatok-e meghatalmazást az önkormányzat meg a nav felé, hogy onnantól a bevallásokat már a sajátjával tudja beadni.
ápr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert semmi ilyet nem mondott nekem.
ápr. 23. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez mondjuk nekem az egyik legnagyobb red flag lenne (a szerződés hiánya mellett), hogy nem a saját nevében adja be a bevallásokat.
ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Senkiben se bízz.
ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lényégében választottál egy afféle sufni-könyvelőt, aki kb. egyféleképpen tud könyvelni, csak mikrovállalkozásokat, ezért nem is kérdezett sokat, csak csinál mindent a megszokott módon. Ez kezdetben lehet elég, de ha komolyabbra fordulnak a dolgok, nem ártana keresned egy profibb, több tapasztalattal rendelkezőt, még ha az drágább is lesz.
ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!