Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy hónapra táppénzre kell...

Egy hónapra táppénzre kell mennem betegség miatt. November 1-től 30-ig. Mi alapján számolják a táppénzemet, ha tavaly 179 bérezett napom volt? Van még lent is.

Figyelt kérdés

2009-ben,júliustól dolgoztam és összesen 179 bérezett napom volt. (egy hétvége kivételével, amikor egyik cégtől pénteken kiléptem, és a másiknál kezdtem hétfőn, tehát 177-179 napom volt)

Előtte ugyancsak 2009-es évben februárban volt két hét bejelentett munkám.


Vagyis, március 1-től július elejéig nem volt munkám.


Azt tudom, hogy meg kell lennie a 180bérezett napnak, hogy a 2009-es év után számolják most a táppénzemet.


Másik kérdés: Mivel 2009ben megszakadt a folyamatosság (március és július között), így a munkaügy felé a februári bérpapíromat is doa kell adni a táppénz intézéséhez? mert táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.


Köszönöm szépen!


2010. okt. 29. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként az első 15 napra a betegszabadságot fogod kapni, amit a munkáltatód fizet ki neked, a többit fizeti majd a TB. Ha az ügyfélszolgálatot felhívod, ők egészen pontos választ tudnak adni.

2010. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, a betegszabadságot, már elhasználtam. Ezért érdekel a táppénz számítás. Nem szeretném felhívni az oepet. (egyenlőre)
2010. okt. 29. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Neked nem kell odaadnod semmilyen papírt, a munkáltatónál meg kell hogy legyen minden. A feltétel elméletileg az ahhoz, hogy táppénzt kapj, hogy még aktív legyen a munkaviszonyod a megelőző 3 napon belül még aktív legyen. 179 nap vagy 180 itt szerintem nem fog számítani.
2010. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

179 vagy 180 nap. De fog számítani. Ha 179 napom van csak, az nem 180, tehát a táppénzjogosultság kezdőnapjától visszafele számolnak 180 napot, mivel 2009-ben nm volt meg a 180 bérezett napom.

Folyamatos a munkaviszonyom, tavaly július óta. Ezzel nincsen semmi baj.

2010. okt. 29. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, a legegyszerűbb és legbiztosabb módszer az, ha felhívod az OEP-et.
2010. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!