Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez reaális ár(Könyvelési...

Ez reaális ár(Könyvelési havidíj) Egy leendő Ev átalányadósnak?

Figyelt kérdés

Érdekelne,mert én elég soknak tartom,találtam egy könyvelőt, aki 25e+ áfa ért könyvelne. És jövőre ez még több lenne,mivel emelkedne,tehát gondolom 40k is áfával.

Youtubeon készítek videókat, 1 számlám lenne elvileg,és áfa körbe se tartozok,mert nem érem el az évi 12M. Nem hiszem hogy le tudnék bármit írni magamnak,és csak egyedül én csinálom. Viszont elivleg ez külföldi ügy! De akkor is nagyon soknak találom, mert sok helyen olvasva itt 10-15 irtak erre másnak,vagy 20-25 akkor ha sok számla van,és mondjuk több mint 12m Éves bevétel. Ez reaális ár?

Érdekelne a véleményetek. Köszi!


máj. 22. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartalmaz az ár.


Ha csak naplófőkönyv meg bevallás, akkor sok.


Én pl. 14.990 Ft/negyedév-ért könyvelek aam szja átalányadózókat 100 db/hó naplófőkönyvi tételsor alatt.


+ negyedévente van külön számlázva a bevallásért és a bérszámfejtésre is negyedéves díj.


Összességében 10.000 Ft /hó felett, már drágának tűnik bármi, ha csak ez van benne.


Ha más is, akkor annak függvénye mit tartalmaz még az ár.


( Nálunk pl. alapból díjmentes a negyedéves kimutatások készítése negyedévente, meg a vezetői analitikák, illetve a pályázatfigyelés.


Külön díjas az adótanácsadás, és a pályázatírás, projektmenedzsment, valamint a GDPR és szabályzatok készítése, jogszabály követés )

máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Hmm, szerintem olcsón dolgoztok egyes. De nyilván az árképzés mindenkinek a saját ügye :)

Kérdező, azt csak plusz infoként mondom, hogy annak ellenére, hogy aam vagy, a tevékenységed miatt havonta kell áfabevallást és a60-at adni neked.

Nem tudom mi van a könyvelési szerződésetekben, de reális is lehet ez az ár.

máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Úgy mondanám inkább, a költségekhez képest megfelelő profit marginnal (55-60%),ami versenyképes árak mellett is jön.


Ennyire lett belőve, és így mint inkubátor jellegű win-win alapon is jönnek a számok. A volumen növekedésssel meg a profit növekedés is évről évre.


Szerintem, így 10 éves távlatból azt vallom nem kell a kezdőket agyonnyomni a költségekkel már a legelején 0 bevételre.

A többi már csak a vállalkozásfejlesztés kérdése. Van aki nem is akar fejlődni, csak legyen beadva a bevallása és írjuk meg mennyit kell fizetnie.Tárgyi eszköz, áfa analitika, adótanácsadás, Gdpr,jogszabálykövetés, stb nem érdekli.


Épp azért is kellett modulárisan szétszedni a könyvelést ilyen fapados árakra is, mivel nyilván a keresleti igény alakitja a kínálatot is.

máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pont tegnap olvastam itt egy kérdést,és írta a kérdező hogy sima Ev-s hogy Eus cégeknek,és Eun kívüli magánszemélyeknek számláz havi 3-4 számla és áfa körös mert 12 m meghaladja a bevétele de áfa tartalma nincs a számláknak havi (1,5- 2mft) a bevlteke így 30 ezret fizet tavalyi a kérdés. És nagyon sokalja.


Én külföldi üggyel havi 1 számlával nem ÁFÁsként bőven nem érem el az évi 12m meg fizetnék 32E. Amire az van írva hogy az infláció miatt évene emelkedne :D ezért gondoltam ,hogy ehhez képest lehet sok.

máj. 23. 09:11
 5/19 anonim ***** válasza:
Ne azt nézd, hogy más mennyit fizet, mert az árak és az igények eltérnek. Azt nézd, hogy amit kapsz a pénzedért, az neked megéri-e, illetve a szolgáltatás minősége megfelel-e a fizetett árnak.
máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez ennyiért nagyon drága! Én havi 7 ezret fizetek a könyvelőnek, szintén átalányosként, havi egy külföldi számlával. Egyébként külföldre történő szolgáltatásnyújtásként nem is számít a 12 milliós határ, mert ÁFA hatályán kívüli ügylet.
máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A keretbe nem számít bele, viszont havonta kell róla áfabevallás, pont az áfa területi hatályán kívüliség miatt.

Amúgy szerintem inkább te fizetsz nagyon keveset, bőven átlagár alatt kér a könyvelőd.

máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a reális a 15-20 lenne áfával együtt. Ha csak évi 5 ezret emel+ áfa az 3-4 év múlva már majdnem 60 at fizetnék az nonszensz.
máj. 23. 10:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Most a tárgyéviről volt szó, az emelésről nem tudtam. Van eset, amikor indokolt az ötezer emelés, de nem minden esetben.

Amúgy semelyik szolgáltatás vagy termék nem úgy van árazva, hogy szerintem mi a reális. Szerintem nem reális az ezer forint környéki kenyérár, vagy hogy az ügyvéd 2-300 ezret kér az ingatlan adásvételért, aztán nettó fél óra munkája van vele, mert a nagyrésze iratmintából megy és még sorolhatnék szakmákat. Ennyit kérnek érte, ha nem tetszik lehet máshoz menni, hátha olcsóbb lesz (ami nem biztos, hogy lesz ugyanolyan jó is).

máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az van írva hogy 25+áfa és minden évben emelkedik egyszer a mindenkori infláció mértékével. És még lehet keveset írtam randomra 5k lehet ennél több már egy éven belül


"Ennyit kérnek érte, ha nem tetszik lehet máshoz menni, hátha olcsóbb lesz (ami nem biztos, hogy lesz ugyanolyan jó is).


Ha nem tetszik lehet máshoz menni? Honan tudod ,hogy ez mennyire jó? :D ezt senki nem tudja,ami igaz arra is hogy a másikat se tudni előre. Áfa körbe tartozóknak kérnek ennyit vagy még ennyit sem. Ezért volt fura az a magas ár. De nem számít. Aki ezzel foglalkozik itt ,annakez realáis vagy kevésreaális,de minden magánszemélyenek sok. Ez ilyen!!

máj. 23. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!