Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha unoka örököl nagyszülő...

Ha unoka örököl nagyszülő után, akkor neki kell örökösödési illetéket fizetni? Én úgy tudom, hogy

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy igen. Mert csak a szülőnek, gyermeknek, házastársnak nem kell.


Az érintett pedig bízik benne, hogy neki sem kell.


2009. jan. 5. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az fizet, aki örököl. De pont idéntől hoztak egy olyan törvényt, hogy 20millió FT alatt nem kell örökösödési illetéket fizetni.
2009. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, hogy az fizet aki örököl. De én úgy tudom, hogy csak akkor nem kell megfizetni az örökösödési illetéket, ha az örökös közvetlen hozzátartozó. Egy unoka már nem az. Közvetlen hozzátartozó a szülő, a gyermek és a házastárs.


Vagy nem jól tudom?

2009. jan. 6. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, mindenki fizet, aki örököl. Benne van a nevében, "örökösödési"... amúgy valóban, januártól 20 millió ft összeg felett kell csak örökösödési adót fizetni. Az ingatlan után.
2009. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval fizetni kell ÖRÖKLÉSI illetéket, mert ez a rendes neve, akkor is kéne ha te lennél az édesgyermeke, ilyen jogon nem lehet mentesülni a fizetés alól egyéb esetekben igen, ezek az illetéktörvényben fel vannak sorolva, hogy milyen esetben milyen kedvezmény vagy mentesség érvényesíthatő. A házastárs, szülő, gyermek is köteles fizetni, ilyen jogcímen nem mentes.
2009. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!