Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell fizetni az örökösödési...

Be kell fizetni az örökösödési illetéket akkor ha 2008 dec. 03. -án vettem át a határozatot? Folyamatban lévű ügynek számít-e, mivel a jogerőre emelkedés 15 nap után következett be? Akkorra már 18. -a lett, tehát már elmúlt dec. 09.

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak 2009. jan. 1-től lépett életbe az a törvény, miszerint 20 millió alatt nem kell illetéket fizetni.
2009. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a kérésem, hogy aki tudja a választ az válaszoljon!
2009. márc. 14. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a folyamatban lévő ügyekre is vonatkozik. Van aki már megkapta a visszavonó határozatot. De lehet, hogy fellebbezni kellett volna, hogy folyamatban lévőnek számítson. Ha vagy ügyfélkapus regisztrációd meg tudod nézni, hogy elő van-e írva tartozásként. De ha nincs, akkor is felhívhatod az APEH-ot telefonon. Sajnos lehet, hogy elkéstél a fellebbezéssel.S
2009. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogos-e az öröklési illeték befizetése?

2009. 02.14-én már volt ilyen kérdés. Ott válaszolták, hogy a 9-én átvett határozatról visszavonó határozatot kaptak.

2009. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!