Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért növeli a kormány a...

Miért növeli a kormány a társadalmi különbségeket az egykulcsos adózással?

Figyelt kérdés

A törvényhozók nyilván jól járnak, illetve azok akik havi 300ezer bruttó felett keresnek.

De az emberek 98% csak veszít ezen.

Elgondolkodtató !!


2010. nov. 14. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző válaszolóval, annyi kiegészítéssel, hogy azért lesznek olyan bérből élők, akiknek kifejezetten előnyös a változás, persze nyilván nem ebből fognak meggazdagodni, de kicsit lazábbra vehetik az övet.
2010. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én is a Házon kívül adását láttam ahol egy adószakértő azt mondta, hogy aki bruttó 297ezer Ft/hó alatt keres és nincs gyereke az jövőre kevesebbet visz haza.

Szerintem ez nagyon sok átlagos vagy az alatti jövedelműt hátrányosan érint.


Nem ide vág, de vki említette ezért reagálok.

Én örülök, hogy megszűnnek a magánnyugdíjpénztárak, mert nekem KÖTELEZŐ VOLT belépni és ez eleve ellenérzést szült bennem.

2010. nov. 14. 20:03
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!


Az emberek 98%-ának jövedelme nem éri el a havi bruttó 297ezret, erre gondoltam és nem a különadóra.

Persze a gyerekkedvezményt elfelejtettem belekalkulálni, így már valóban kevesebb ember fog rosszul járni.


De megszűnik az adójóváírás így aki keveset keres az rosszabbul járhat.


FONTOS!! Egyik okostojásnak üzenem, aki írta

Aki kevesebbet keres nem biztos, hogy a farkát veri,

sőt valószínűleg ő termeli ki a főnöke zsíros fizetését is !!!

2010. nov. 14. 20:12
 14/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el még egyszer, mit írtam.

Nem azt írtam, hogy aki keveset keres az birizgálja a pöcörőjét, hanem azt, hogy a beszedett adók jó részét olyanokra költik, akik EGÉSZ NAP verik a lompost, vagyis egy percet SEM dolgoznak!


Azt én is jól tudom, hogy sokan a minimálbérért ezerszer jobban megdolgoznak, mint más a havi másfél millióért, de ez már más téma....

2010. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Bocsi, igazad van.

A romák meg akik nem akarnak dolgozni, azok eltartása tényleg súlyos teher a társadalomnak, de ez más téma, ugyanis ők nem adóznak. (asszem a segélyek adómentesek)

2010. nov. 14. 23:12
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Jó, akkor örülök hogy kb. 8000 Ft-tal többet kapok, és örülök, hogy Révész Máriusznak még több pénzből kell élnie.Azért azt lássuk be, hogy nem ugyanaz megvenni a gyereknek a tankönyveket 202 000-ból, vagy 880 000-ból. Ami igazán dühített, amikor a kormányszóvivő azt kerekítette ki az egész riportból, hogy aki kevesebbet keres, az kevesebbet is dolgozik.Aki többet keres, többet dolgozik.Na megnézném én a tisztelt urakat, ha be kéne állniuk pl. a férjem munkahelyére 3 műszakban, diplomával, nyelvtudással, minimálbérért.Lehet hogy az adórendszer igazságos lenne, egy igazságosabb világban......
2010. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!