Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a munkáltatóm könyvelője...

Ha a munkáltatóm könyvelője készíti el az adóbevallásom, és esetleg kapok adóvisszatérítést, létezhet, hogy a cégem "lenyeli" a pénzt? Vagy ez semmiképp nem fordulhat elő?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A te bankszámládra vagy címedre fog megérkezni a visszatérítés.
2009. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bankszámlára megy a fizud, az adóbevallásodban is rögzítik a bankszámlaszámod és oda fogja az APEH utalni, ha kapsz vissza. Ne félj senki nem fogja lenyúlni.
2009. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

Persze az adóbevallásból is kell kapnod egy példányt (biztos, hogy fogsz is) és azon is tisztán fog szerepelni minden összeg, ha vissza kell kapnod egyértelműen rajta lesz az is.

2009. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Valószínűleg megkaphatod - már ha munkáltatói elszámolásra gondoltál - de nagyon figyelj a bérjegyzékeidre, és május június környékén elvileg több kell legyen a nettó fizud. És nem akarlak elkeseriteni, de ha ez kis cég, akkor sajnos előfordul, hogy lenyelik. Kis cég esetében javasolható az önbevallás vagy az egyszerűsített bevallás, mely utóbbit február 15-ig kell az adóhatóságnak jelezni. Én úgy gondolom érdemes esetleg fizetni is valakinek, pláne ha nagyobb a visszaigénylés, mert sok rosszul kiadott munkáltatói papirral találkozva arra is egy szűrő lehet.
2009. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4 éve vagyok ennél a kis cégnél, még egyszer sem kaptam vissza az adóbevallásból! Sajna nem kapok semmilyen fizetési kimutatást sem. Milyen munkáltatói elszámolás? Sajna tök hülye vagyok ezekhez az adós témákhoz, ezért tartok tőle, hogy kihasználja a főnök.

Köszi a válaszokat! Utalással kapom a fizum, úgyhogy remélem, hogy tényleg elér hozzám az esetleges visszatérítés!

2009. jan. 21. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Elvileg minden havi fizetéskor kéne kapnod egy elszámolást amin rajta van a bruttó fizud, abból mennyi pénz vontak ilyen olyan járulékra meg effélére és aztán a nettó fizud, amit átutalnak. Ilyet kapnod kéne ha be vagy jelentve egyáltalán. A bevallásaidból sem kaptál soha egy-egy példányt? Elég nagy gáz lehet, ha ilyenek nincsenek, én utánna járnék a helyedbe hogy be vagyok-e jelentve!
2009. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De sajnos a munkáltató le tudja nyelni az adó visszatéritést,tőlem évekig lenyulták mire rá jöttem,és azóta önadózó vagyok. Ha a munkáltató a saját bankszámlájára kéri az emberek adójóváírását,mondván hogy ő majd ki ossza, szépen le nyulják,ha az ember nem ért hozzá.Minimálbér esetén még csak nyilatkozni se kell az adójóváírásról.Ellenben ha többet keresel, kéne kapjál nyilatkozatot hogy kéred-e havonta, vagy majd egy összegbe adó bevallásnál. Én ismerek olyan cégeket,ahol nem is tudják az emberek hogy van ez a nyilatkozat,és a cégük le nyulja a pénzt,mert aláírják helyettük a nyilatkozatot.Amióta önadózó vagyok évente 1.00.000-et kapok vissza.Amikor az adóbevallásodat csinálja a könyvelő,add meg a bankszámla számod(mert az apeh még véletlenül se fogja a te bankszámládat keresgélni)és oda kérheted vissza azt az összeget,ami az adóbevallás 0853c lapján a 70.sorba van vissza igényelhető adó címen.ezt kell hogy megkapd,ha a céged év közbe már be nem szedte.
2009. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most én küldöm be az Apehnak, hogy csinálják meg ők a bevallásom. Még jó hogy van ez a lehetőség! Azért durva, hogy attól kell tartani, hogy átver a munkáltató! Sajna ilyen világban élünk.
2009. febr. 4. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!