Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmazott vagyok, a cég egy...

Alkalmazott vagyok, a cég egy könyvelő irodával dolgoztat, be kell fizetnem 70 ezer forintot, mert Ők elrontották az adóbevallásom. Mit lehet ilyenkor tenni, mert nekem ez sok pénz, és Ők hibáztak, miért én fizessek? Köszönettel:RI

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 21:51
 1/6 anonim válasza:

Más is járt így az adójóváírások változása miatt, ez nem "elrontás" hanem adó.

De ha tényleg elrontották, és ez büntetés, akkor fizessen az aki hibázott!

2011. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk 560.000-rel számolták el idén...


De nem tehetünk semmit, mivel ez NEM büntetés, hanem egyszerűen rosszul kiszámolt és át nem utalt adó, tehát vissza kell fizetni az APEH-nak.


Jóhír, hogy lehet kérni részletfizetést.

2011. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel kb 50 dolgozó van a cégnél,és ebből két embernek nem stimmel ennyi pénzzel az elszámolása,akkor valószínű,hogy az hibázott aki rosszul számolta ki az adót,hisz kb egyformán keresnek az emberek,és hasonló elszámolás alá tartoznak.
2011. máj. 20. 07:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván hibáztak (különben jó lenne minden), de ezt akkor is neked kell befizetned, mivel nem büntetés hanem adó, amit nem vontak le.
2011. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Speciel év közben ennyivel többet kaptál elvileg a kezdedbe. És én nem hinném, hogy a könyvelés hibája. Ha későn kapunk pl. a munkáltatótól adójóváirás nyilatkozatot, akkor sajnos ez van... Mert pl én se voltam hajlandó addig adójóváirást adni.... Könnyű mindig mindent a könyvelőre fogni.... Fogalmatok sincs semmiről, de vádolni azt tudtok. Annyira bírom ezt.
2011. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát ez az "adójóváírást későn kaptuk a cégtől" ez nekem azt sugallja,hogy még sem az én hibám,hogy év közben rosszul számolták ki az adómat,gondolom,hogy azért fizetik a könyvelő irodát,hogy mindenre kiterjedően vonják az adókat év közben is,hogy ne utólag kelljen fizetni ...de hangsúlyozni szeretném,hogy a többiekét, akik hasonlóan keresnek, azokét év közben jól vonták le...na és a könyvelő irodát lecserélték a megnyugtatásunkra..akkor valószínű Ők tehetnek róla.
2011. máj. 21. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!