Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki tehet arról, hogy nincs...

Ki tehet arról, hogy nincs kész az adóbevallásom?

Figyelt kérdés

Év elején nyilatkoztam, hogy nem leszek önadózó, a munkahelyem csinálja meg a bevallásomat. Aztán március végén ismét lefixáltuk, hogy ők csinálják meg. Mondjuk, már azt sem értettem, hogy miért kellett mégegyszer lebeszélni, holott előttük a nyilatkozatom.

A mai napig nem tudok az adóbevallásomról.

Kismama vagyok, a munkahelyem többszáz kilométerre már.

Ha kiderül, hogy nem csinálták meg a bevallásomat, ki lesz a hibás? kit büntet meg a NAV?


2011. máj. 25. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Az adózót. Aztán az adózó háríthat, de az adóbevallás benyújtása az adózó kötelessége, így a NAV az adózót fogja előszedni.
2011. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az, hogy a munkahely vállalta a bevallás elkészítését, és mégsem tette, engem pedig ki sem értesített semmiről?
2011. máj. 25. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy van, hogy ha tavaly nem volt folyamatos a munkaviszonyod, azaz máshol is vállaltál munkát, akkor automatikusan önadózóvá válsz idén.


Én idén is leszarom az adóbevallást, eddig sem adtam be még sosem, és még egyszer sem reklamált senki, szerintem azt se tudják, hogy a világon vagyok.

2011. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a cég csinálja az adóbevallásodat, neki nem május 20 volt a határidő, hanem június 20. Még semmivel sem vagy/vannak elkésve.
2011. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó


Ha ez tényleg így van, akkor megnyugodtam kicsit:)

2011. máj. 26. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, június 10 a határidő:


"Az az adózó, aki nem kívánja adóját önadózással megállapítani, és a személyi jövedelemadóról

szóló törvény feltételeinek megfelel, az adóévet követő év január 31. napjáig a munkáltatójához

megtett, - a jogkövetkezmények szempontjából - adóbevallással egyenértékű nyilatkozata alapján

munkáltatói adómegállapítást kérhet. A munkáltató az adóalapot és az adót a magánszemély

nyilatkozata alapján, az adóévet követő év március 20-áig átadott igazolások figyelembevételével

az adóévet követő év május 20-áig állapítja meg és erről igazolást ad. A munkáltató az

adómegállapítást az adóévet követő év június 10-éig elektronikus úton továbbítja az állami

adóhatósághoz."

Ebből:

[link]

2011. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha kezedben van a nyilatkozat, hogy a munkáltatód vállalta, akkor ne aggódj, őt terheli a felelősség. És ne idegeskedj, mert a kismamáknak nem szabad . . :)
2011. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!