Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a következménye ha 2évig...

Mi a következménye ha 2évig nem volt Társadalombiztosításom?

Figyelt kérdés
Kaptam az Apeh-től levelet miszerint 150ezer forinttal tartozok mert ettől eddig nem volt TB. A helyzet érdekes,2évig estin tanultam,nincs semmilyen vagyonom,jelenleg egyetemen nappalin tanulok... Nem tudtam hogy nem támogatott a Tb-m estin,ezt nem közölte velem senki,orvosnál mikor voltam azt mondták hogy biztos elírtak valamit mert ez gyakran előfordul. 2 ismerősömmel ugyanez a helyzet. Hogy tudom bizonyítani? Gondolom sehogy,mert az apeh nem törődik az ilyen "nem tudtam róla" dolgokkal.Nemde? Nem szeretnék fizetni,mert egy percet sem szűnt meg a jogviszonyom,csak a képzési forma,dolgozni pedig nem dolgoztam. 20éves vagyok.
2010. dec. 16. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a nappali tagozatos tanulók után fizeti az állam a tb-t, ha estire jársz, fizetned kell havi 4950 Ft-ot. Az nem elfogadható magyarázat, hogy nem tudtál róla, akkor ezentúl nem fizetek adót, mert nekem soha senki nem mondta, hogy olyan is van, mi az, hogy a csúnya bácsik el akarják venni a keresetem egy részét? Jobban jársz, ha addig kifizeted, amíg csak 150ezer forint, kérj rá részletfizetést, ha másképp nem megy, vagy írjál kérvényt az apeh-nek, hátha elengednek belőle valamennyit. Ne azt emlegesd, hogy nem tudtál róla, azt nem fogják elfogadni, inkább a hátrányos anyagi helyzeted próbáld felvázolni. Sokban amúgy ne reménykedj! Ha mindezzel együtt fizetni kell, ne halaszd egy napot se, mert megy rá a késedelmi kamat. Apám egyik barátja lányának párszázezer forintos apeh-tartozásból az évek során többmilliós lett, most örökölt az anyjától egy lakást, amire rögtön rá is tették a kezüket.
2010. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Aha. Tehát erre megy ki a játék.

Nem baj, én úgyis annyit lopok a csicska államtó, amennyit csak elbírok, blicceléstől az adócsalásig...

2010. dec. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

aham,én is így gondoltam,mármint ezek nem törődnek az ilyen fajta dolgokkal.

ikertestvéremnek is ez a helyzet,édesanyánk egyedül nevel minket,mást támogatást nem kapunk,apánk részéről semmit,ez elfogadható esetleg? elévülési idő?:S

2010. dec. 17. 00:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem már engedtek el szociális alapon adót, bár nem ekkora összeget. Szóval egy próbát megér.
2010. dec. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek..Nem fogadják el a "tudatlanságot" mondván,hogy bármikor lehetősége lett volna utána nézni,megkérdezni..Én például az internetről tudtam meg,hogy ha külföldre megy valaki dolgozni akkor is kérni kell az ideiglenes megszüntetését,mert ha nem teszi meg az ember akkor nem fizetésnek tekintik..

Elévülési idő 5 év,de soha nem fogják hagyni,hogy elévüljön..Ugyanis ha évente egyszer jeleznek feléd akkor onnantól számít újra az 5 év..De a tartozás kamatokkal,késedelmi pótlékokkal csak nagyobb lesz..

Veszíteni nem veszítesz semmit ha kéred a tartozás törlését egyéb okokra hivatkozva..Ha elfogadják akkor szerencsés ember vagy.Ha nem akkor legalább tudni fogod,hogy mi legyen a következő lépés..Mégpedig az,hogy részletfizetési kérelmet adsz be..

Egyébként elképzelhető,hogy méltányosságból csökkentik a tartozás összegét,de nullára nem hiszem,hogy leviszik...

2010. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A GYAK-on olvastam egyszer, hogy létezik a pályakezdő munkanélkülieknek olyan lehetőség, mely szerint kérhetik az önkormányzattól méltányossági alapon, hogy egy ideig fizessék helyettük a TB-t. Tudom, hogy ez az infó most rajtad utólag nem segít, de még bármikor jól jöhet, ha később is hasonló helyzetbe kerülsz, vagy esetleg másnak is lehet ilyen gondja.

Sajnos a törvények nem ismerése nem mentesít senkit azok betartásáról. Régebben a családtagok is kaptak biztosítást, ellátást pl a szüleik TB jogosultsága alapján, de ez már pár éve megszűnt.


Aki nem nappali tagozatos tanuló, az TB járulék fizetésére kötelezett és az elmaradt járulékokat utólag is adók módjára behajtja az APEH.

2010. dec. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Kezdjél heves levelezésbe.


1.kérd a mérséklést, talán valamennyit elengednek, persze ehhez kell igazolni az anyagi helyzetet.

2. a mérséklésre kérj részletfizetést.


Így talán kevesebb lesz a dolog. Való igaz, az apehot nem érdekli hogy tudtál e róla vagy sem.

El nem évül, ráterhelik a házra vagy később a fizetésed fogják tiltani, de akkor már 150ezer lesz az összeg, hanem többszöröse.

2010. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen,az önkormányzatnál szociális alapon lehet kérni,mikor megtudtam mi a helyzet a tb-el elmentünk és érdeklődtünk és akkor mondták hogy szociális alapon 1évig fizetik,így 1évet ők fizettek,de kiküldték hogy akkor sem volt érvényes... Arra szerencsére van bizonyítékom.

Hát igen,igazatok van,úgy vannak vele hogy ha törik ha szakad ki kell fizetni,legközelebb egy életre megtanulom hogy akármi van járjak utána.

2010. dec. 17. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Írtad,hogy többször voltál orvosnál ahol végül is kiderült,hogy nincs TB-d csak el lett hessegetve avval,hogy biztos a rendszerben van a hiba..Voltaképpen akkor ingyen,és jogtalanul kezeltek téged..most ennek az árát fizeted utólag vissza.Így is fel lehet fogni..Voltaképpen sokan fizetjük havonta,csak vannak akik évekig nem veszik igénybe..
2010. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én össze vissza járok nem járok egyetemre. Van hogy fél évig van tb-m van hogy nincs. Van hogy fizetem van hogy nem tudom. Most intézkedem hogy online lássam a számla állását hogy ne érjen meglepetés. Szóltál nekik középsuli után hogy te estire jársz és neked kéne fizetned? Ha nem szólsz akkor marad az a státusz jó sokáig. Az emberek legnagyobb többsége aki korunkbeli halvány lila gőze sincs a tb-ről és hogy azt neki kéne fizetnie. Azért nem kap róla levelet mert már középsuli óta az 'állam fizeti'. És ha valamiről nem tud akkor azért sem ment be szólni hogy mostantól neki kene fizetni ezt asszem ugy hivják hogy 'bejelentkezés'. Na mind1, szerezzél jogviszonyigazolást valahogy valahonnan, nem tudom hogyan (lehetőleg nappalis egyetemről), és utólag visszamenőleg is ki be lehet jelentkezni és a következö elszamolasban ezt mar figyelembe veszik.
2011. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!