Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Januártól esedékes 3 gyerek...

Januártól esedékes 3 gyerek utáni adókedvezményt csak havonta vagy adóév végén márciusban egy összegben is lehet igényelni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 21:20
1 2
 1/17 Veb ***** válasza:

Szia!

Amikor havonta számolják ki az adóelőleged, akkor vonják le a családi kedvezményt ami 3 gyerek esetén 3*206250. Egy összegbe az adójóváírást kaphatod, ha nem kérted a havi jóváírást ami a számított adód mínusz 12100. Akkor ne kérd, ha az éves bruttósított béred meghaladja a 3960000 Ft-t

2011. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelező igénybe venni a havi adóelőleg számításánál, úgyan úgy, ahogy az adójóváírást sem. Ha Te egész évben nem kéred, akkor majd az adóbevallásnál érvényesítheted ezt is, akár az adójóváírást. Tehát egy összegben.

Semmilyen rendelet nem kötelez arra, hogy Te köteles vagy év közben igénybe venni bármelyik kedvezményt, amelyre jogosult lennél.

2011. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Folytatás:

Ha év közben meggondolod magad, hogy mégis csak kellene havonta több pénz a zsebedbe, akkor akár év közben is megigényelheted azt, persze nem visszamenőleg. Azt az összeget, amiről év elején lemaradtál, az adóbevallásodban fogod visszakapni.

2011. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
De ha havonta kérem,akkor abból is levonják a gyerektartást,ha viszont egy összegben kérem akkor abból már nem???Első esetben az exem jár jól,második esetben mégiscsak én..Jól tudom,jól értem?
2011. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen. KISKAPU.....
2011. jan. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
De azért azt hozzáfűzném - attól függetlenül, hogy a családi kapcsolatokat nem ismerem -, hogy ilyenkor, mivel gyerektartásról van szó, jó esetben mégis csak a gyerekétől vonja meg az ember ezt az összeget. Nem biztos, hogy mindig azt a "hárpia" volt asszonyt kellene csak figyelembe venni.
2011. jan. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De be tudja rajtam hajtatni?Követelheti?Mehet a bíróságra!Ez elvált apáknak is jár a KISKAPU!!!!
2011. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, követelheti, és mehet a bíróságra. Csak sokan nem tudnak róla. Ilyenkor a bíróság bekéri az adóhivataltól származó igazolást az apától, és újra számol....
2011. jan. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én azért ettől nem tartok olyan nagyon,mert ha igaz lenne,akkor már fújná az elvált nők klubja szerteszét,aztán a precedens per anyagát lobogtatnák!!
2011. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem is kell tőle tartani. Ez általában annak jut eszébe, aki nem akarja kifizetni. Nálunk a nővéremnél fordult elő, mi elmentünk a bíróságra, de csak azért, mert "pofátlanul" sokat keresett az apa, és még az ilyesmit is le akarta nyúlni a gyerekétől, miközben mi segítettük a testvéremet a gyerkőc ellátásában anyagilag. Úgyhogy tulajdonképpen én voltam az, aki ezt a dolgot erőltette, de nem tettem volna, ha az apa hozzáállása ebben és más dologban is olyan lett volna, ami azt tükrözi, hogy felfogta: Ő a gyerek apja és ezzel kapcsolatban bizony vannak kötelességei, nem csak jogai.

Akkor sem tettem volna, ha azt látom, hogy elég baja van neki ezen kívül is, és anyagilag elég eltartania magát és az új családját.

2011. jan. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!