Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki az apeh felé eladóso...

Ha valaki az apeh felé eladósodott, az apeh figyelemmel kíséri az adós hozzátartozóinak (házastárs, gyerek) pénzmozgását is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 15:10
 1/5 anonim válasza:

nekem is most jött ki egy levél A NAV-tól :(

Én úgy tudom, hogy az egy háztartásban élők költségiet, adó ügyeit egybe számítják. Nekem van egy viszonylag kisebb tarrtozásom Tb-ügyből kifolyólag, de sajnos ezt sem tudom befizetni. eleinte az Apeh küldött levelet. Kérvényeztem, hogy szüntesség meg a tartozásomat, mert nem tudom kifizetni(kb70 ezerről van szó) . sajnos annyira nem állok jól hogy ilyen "kis" összeget sem tudok befizetni. Azt hittem hogy be vagyok jelentve, de tévedtem, így a magamnak fizetendő tb befizetése elmaradt, és felhalmozódott. Szóval a lényeg hogy már nem az apeh, hanem a NAV-tól kaptam levelet. nem tudom mit csináljak, de nekem is elutasította anno az apeh a kérelmemet amikor arra hivatkoztam hogy nem tudom befizetni. azt mondták, hogy akkor küldjem be a szüleim fizetési papírjait. Pf... 23 vagyok, és semmi közöm a szüleim pénzéhez, csak mint albérlő lakom náluk vicc. Szted mit csináljak?

2011. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk anyukám veszteséges vállalkozó, 3,2m adóssága van már apeh felé. Én nála dolgozok, de már 4 éve én se kaptam fizut, mert nincs miből, mert ami van kevés bevétel, még a villany-telefonra se futja mindig, és néha még azt is kikötik... Mostanában kezdtem el vaterázni, egy pár ezer forint bejön belőle (más bevételem nincs), csak azért nem szeretném ha az apeh lenyúlná tőlem ezt a keveset is. Már így is sokat loptak tőlünk.
2011. okt. 4. 15:59
 3/5 Gulis válasza:
Nem. A tartozó ellen nyújtanak be először azonnali inkasszót, majd ha ez nem vezet eredményre, akkor a vagyontárgyit foglalják le és elárverezik. Kérelmezni lehet a részletfizetést, a mérséklést, az elengedést. De adót nem engednek el (miért is engednének??) késedelmi kamatot esetleg, ha az adós az adótartozását rendezi.
2011. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves GULIS! Ezt nem igazán értem. nekem van tartozásom, és mikor kérelmet írtam, az volt rá a válasz, hogy küldjem be a szüleim fizzetési kimutatását, hogy azzal bizonyítsam hogy az egy főre jutó jövedelem családon belül nem éri el azt a bizonyos kevés összeget(nem tudom mennyi volt már nem emlékszem)

Csak itt az a probléma, hogy Én mint albérlő élek ott, és hiába keresnek a szüleim százazreket akár, nem kapok belőle, és nem is kérnék.. ez a saját magány tartozásom, de mivel együ házban élek a szülőkkel, a nav egy kalap alá venne mindet. ez 2 éve volt.. azóta módosult a törvény? vagy nem érttem.

2011. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gulis válasza:

Helló!

A kérelmed méltányossági kérelemnek minősül. A méltányosságot úgy tudják elbírálni, hogy nézik az egy főre eső jövedelmet. Ezért kérték be a háztartásban élők adatait (sőt, ha jól gondolom még a szüleid adóazonosítóját is kérték, hogy a saját nyilvántartásukban be tudják őket azonosítani). Ilyenkor úgy is felfoghatod, hogy külön háztartásban éltek egy házon belül és az ő adataikat nem adod meg (mert hát igazándiból semmi közük a te ügyedhez). Én ezt javaslom egyébként, ha legközelebb lesz ilyen ügy.

2011. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!