Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyerekek utáni adókedvezmény...

Gyerekek utáni adókedvezmény forintban mit/mennyit jelent?

Figyelt kérdés

Én már annyi helyen keresgéltem, gugliztam, de nem értem. Mondjuk a könyveléshez, adózáshoz semmit nem értek. Tudna valaki segíteni?

Most GYED-en vagyok, a nettó GYED összege 71.000 ft (nem kértem az adójóváírást tavaly, egy összegben szeretném felvenni). Most hogyan fog változni a GYED-em összege, ha kérem az adójóváírást? Ez az új, gyerekek utáni adójóváírás nem ugyanaz, mint az eddigi havonta 12 ezer valamennyi? Vagyis:

- az új, gyerekek utáni adókedvezményt szeretném igénybe venni. Ez növeli majd a kézhez kapott nettó GYED-em összegét? Mennyivel?

Van két gyermekem, én szeretném igényelni utánuk a jóváírást, ha nem tudom teljesen, akkor a maradék összeget a férjem igényelné, ő vállakozó.


2011. jan. 4. 13:18
 1/7 arbeitmachtfrei ***** válasza:
Google, bérkalkulátor....
2011. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na, pont ezt nem tudom megcsinálni, mert nem tudom, hogy mennyi a bruttó bérem. GYED-en vagyok, a nettót tudom. KB. félévente küldik postán a fizetési kimutatásaimat, nem szoktam őket félretenni...
2011. jan. 4. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Használd ezt:


[link]


Írd be a bruttó GYED-ed összegét. Ha csak a nettót tudod, tudsz kísérletezni az oldalon bruttó összegekkel, hogy kijöjjön a mostani nettód - ha nem kérsz most adójóváírást, azt számold azért hozzá!


Ez szerintem kb jó lesz.

2011. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
116e bruttóra jön ki kb 71e Ft nettó + 15e adójóváírás.
2011. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. jan. 4. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként, amit adójóváírást lehet igényelni, azt célszerű kérni is - most miért legyen egy évig a pénzed az APEH-nél?


Persze, ha azért nem kéred, mert különben elköltenéd, az más kérdés. Meg aztán jó érzés egy összegben megkapni...

2011. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy érdemes, de évek óta nem kérem. Havi szinten nem érezném meg a különbséget, de jólesik megkapni tavasszal, minden évben belefektetem a családi nyaralásba:D
2011. jan. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!