Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2008-ban a munkaviszonyból...

2008-ban a munkaviszonyból származó jövedelmem 1.338.583 ft volt. Július 27-ig Gyed-en voltam,28. -tól Gyes mellett visszamentem dolgozni. Mennyi adójóváírást kapok vissza?

Figyelt kérdés
Nem kaptam a havi adójóváírást, és szeretném tudni, hogy a visszatérítésnél csak a konkrétan munkában töltött időt veszik figyelembe, vagy a Gyed idejét is? Január 1-től júli27-ig Gyed, utána Gyes mellett munka. A munkaviszonyból származó jövedelembe a GYED is beleszámít?
2009. jan. 31. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A személyi jövedelemadóban a munkabér, a GYED munkabérnek minősül. A GYES adóterhet nem vielő járandóság, ami azt jelenti, hogy a jövedelem megállapításánál figyelembe kell venni, viszont a reá eső adót nem kell megfizetni.

Az adójóváírásod a bér 18 %-a, de legfeljebb a jogosultsági hónapok száma és 11340 Ft/hó szorzata lehet.

Ez a maximum, amit visszakaphatnál, de ez csökkenni fog egy picit, mert átlépted a jogosultsági határt (1250000 Ft).

Egyebekben nem lehet több, mint maga a levont adóelőleg.

2009. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem 1.350.000 a határ?
2009. febr. 2. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
A teljes összegű adójóváírás jogosultsági határa 1250000 Ft.
2009. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ:)
2009. febr. 3. 10:09
 5/8 anonim válasza:
Te honnan veszed ezt a baromságot hogy csak 125000-ig jár adójóváírás? Már nem az első hogy ezt a választ látom,és félre vezeted az embereket teljesen.Ez nem igaz. A párom 1.587 000 keresett és 106020-ft ot kap vissza. A z adójóváírás felső határa 2.000.000 ft fölött van. Addig jár részarányosan,1.700.000-ig h nem vetted év közbe igénybe teljesen vissza igényelhető.Ha valaki nem ért az adó bevalláshoz az ne írjon hülyeséget.Kiszámolom neked. 1.338.583-nak ha 18%-os adót vontak akkor a levont adó előleg 240944 ha csak ez az 1.338.583ft bevélteled volt,és amennyi adó előleget kiszámoltam neked,annyit számoltak a kifizetők is,és nem vettél igénybe adójóváírást,akkor vissza kell kapjál 128107ft-ot. Ma csináltam 4 adóbevallást,és évek óta csinálom.Úgy hogy nem kell mindenkinek mindent el hinni.
2009. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Az adójóváírás jogosultsági határa 1250000 Ft már évek óta, ha tetszik, ha nem.

Az abszolút határ az kitolódik, mivel az 1250000 Ft feletti rész 9 %-val csökken a teljes adójóváírás.

A másik sértegetése az nem vezet sehova, de ha neked így jó, akkor "elmész te a jó q.... p....-ba". Most jobban érzed magad?

2009. febr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyebekben még annyit, hogy én nem vontam soha senkinek a tudását kétségbe, legfeljebb leírtam, hogy pontosítsuk a választ.

Köszönöm hogy kiszámoltad nekem. Nélküled megállt volna az élet. Nekem nem volt időm pontos számolásra, meret egy humánpolitikai osztály teljes nyűge szakad a nyakamba nap mint nap. Mégis segíteni szerettem volna.

Egyebekben sosem tudod, hogy ki van a másik oldalon.

Ne feledd, nem ismersz mindenkit, hátha van nálad okosabb a földön.

És még utoljára. Annyit tudok mondani neked, amit a féri WC pissoir-jánál szoktak kiírni.

"Légy szerényebb ..."


Egyebekben ha megnéznéd - esetleg - az Szja.tv. 33. § (3) bekezdését, a "jogosultsági határ" kifejezés onnan van.

Ezen belül a különböző kiterjesztések már más tészta.

2009. febr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Biztos van okosabb nálam,ezt nem vitatom,mégis így kell csinálni, és mégis ennyi pénzt kap vissza,és mégis 2.000.000ft fölött is jár adójóváírás. És őszíntén örülök így rád nézve hogy nem ismerek mindenkit.:-).Én csak levezettem kiszámoltam és ennyi.Ha valami nem jó a számolással csak szólj nyugodtan szólók az apehba hogy nem jó a törvény.Mert te se tudhatod hogy én mivel foglalkozom és hol.Ja és mégvalami ezt azoknak írom akik neten csinálják az adóbevallást,kicsit még várjatok mert a progi még nem 100%-os épp este jeleztem az apehba hogy a nyomtatásnál hiba van mert az apeh ellenőrő kódját nem nyomtatja rá,és így nem fogadják el.Anyomtató beállításával nem tudsz variálni, mert ez a progi fix. Remélem hamar orvosolják majd.
2009. febr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!