Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan összesítsem a munkavisz...

Hogyan összesítsem a munkaviszonyból és álláskeresési járadékból adódó adójóváírást az abev-ben?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, hogy készítsem a 2010-es adóbevallásom az abev-vel, mert gondom van az adójóváírással. A tavalyi évben volt munkám is, regisztrált is voltam a munkaügyi központban. A munkahelyemen volt 4 hónapnyi adójóváírásom, ami rendben is lenne, mert az összeg valós kitöltés után, viszont a 6 hónapnyi álláskeresési járadék után 32.648 Ft az adójóváírás, ami kevesebb, mint ami jár a ledolgozott hónapok után. Az a gondom, hogy ha összesítem a munkaviszonyból adódó 4 hónapot és a munkanélküli 6 hónapot egy adóbevalláson belül, az abev az összesített 10 hónap adójóváírást automatikusan úgy számolja, mintha mind a 10 hónapot ledolgoztam volna és a végén visszaigényeltet velem egy szép összeget. Kipróbáltam külön-külön adóbevallásban kitölteni a munkaviszonyt és a munkanélküli időszakot. Így tökéletesen 0-ra kijön a végeredmény mindkettőnél, de ha egy adóbevallásban készítem, már visszaigényeltet velem, mert ahogy írtam, úgy számolja az álláskeresési járadék adójóváírását, mintha munkaviszonyból adódó lenne. Biztosan én nem értek hozzá, így kérném szépen segítségeteket, hogy tudnám összehozni? Nagyon köszönöm!
2011. máj. 16. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresési ellátás adójóváírásra jogosít, ugyanúgy, mintha munkaviszonyod lenne.

Össze kell adnod a hónapokat és azt beírnod a jogosító hónapok számához. Ha ugyanabban a hónapban munkabért és álláskeresési járadékot is kaptál, akkor az 1 hónapnyi adójóváírásra jogosít, nem kettőre. (pl: január 1-től április 15-ig volt munkaviszonyod, április 16-tól szeptember 30-ig álláskeresőid, akkor az nem 4+6=10 hónap, hanem 9 hónap)

Gondolom, az álláskeresői járadékod nem volt annyi, hogy teljes mértékben igénybe tudd venni az adójóváírást, ezért lesz visszaigényelhető adód. Ne felejtsd el beikszelni, hogy visszakéred, és kitölteni, hogy hova küldjék.

2011. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem a gyors és mindenre kiterjedő válaszodért! Nagyon sokat segítettél! Még egyszer köszönöm szépen!
2011. máj. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!