Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a munkáltatóm nem csinál...

Ha a munkáltatóm nem csinál adóbevallást, akkor nem is fogja nekem a nyomtatványokat kiküldeni? Le kell töltenem az APEH honlapjáról? Miket töltsek le?

Figyelt kérdés

Első évem,h nem csinál bevallást,szóval nem tudom mi a menete ennek.

A nyomtatványok számát is meg tudjátok adni?

Sima alkalmazott vagyok,most jelenleg itthon vagyok táppénzen a fiammal,meg a pocaklakóval.

Köszi minden segítséget.


2011. jan. 20. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Töltsd le az APEH honlapjáról az Abevjava nyomtatványkitöltő programot, és hozzá a 1053 nyomtatványt. Már csak a jövedelemigazolás kell a munkáltatódtól (ezt kötelezően kipostázza neked még januárban), annak alapján gyerekjáték kitölteni. A program segít mindenben, még számolgat is helyetted. De amúgy bőven ráérsz ezzel foglalkozni, csak májusban kell beadni, és nagyjából 3 perc alatt elkészíthető.
2011. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor mit kell jan.20-ig,és 31-ig beküldeni? Ez magánszemélyekre akkor nem vonatkozik?

Ha kitöltöm a program segítségével az adatlapot,akkor ki is írja rögtön,h kapok e vissza,vagy nullára jön ki,vagy nekem kell fizetnem vmit?

2011. jan. 20. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos valami vállakozói bevallás kell januárban, azokat nem ismerem. Magánszemélyeknek a személyi jövedelemadót májusban kell bevallani. A programmal a nyomtatványba azt kell beírni, hogy mennyit kerestél, és a munkáltatód mennyi adóelőleget fizetett be utánad (amit igazolást kapsz a munkáltatódtól, azon rajta lesz, hogy melyik összeget melyik sorba kell beírnod), minden egyebet (összes adó, még befizetendő vagy visszajáró pénz) kiszámol neked.
2011. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak a 1053-as nyomtatvány kell? Más nem? Vmi nyilatkozat,vagy bármi? Ha a napokban megcsinálom,ha megjön a jövedelemigazolás,akkor nem baj,ugye?Később legalább nem kell vele foglalkoznom.A boriték mindegy,miben adom fel?

És ha lesz visszaigényelhető összeg,vagy ne adj isten befizetendő összeg,ahhoz kell vmi külön nyomtatvány? Vagy ezt már intézni fogja az apeh?

Bocsi a sok kérdésért,de soha nem csináltam még ilyet! :)

2011. jan. 20. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi külön nyomtatvány vagy nyilatkozat nem kell, minden ott lesz a különböző oldalakon. Nem mindegyiket kötelező kitölteni, csak ami téged érint. A kötelezőket nem engedi üresen hagyni a program, ha bármit kihagysz, jelzi a hibát. A legelső oldalon ott lesz az is, hogy ha jár vissza pénz, azzal mit szeretnél kezdeni (bent hagyod előlegnek vagy visszakéred, illetve az utóbbi esetén postázzák a címedre vagy a bankszámládra fizessék). Kinyomtatni a végén csak azokat a lapokat kell, amire írtál. Az APEH-tól fogsz majd kapni egy szép nagy borítékot az adóbevallásoddal, abból kiveszed a kis borítékot, ami eleve meg van címezve, és abban elküldöd. Ha ezt nem akarod megvárni, hanem mindenáron januárban akarod elküldeni, akkor passz. Beküldheted a neten keresztül is, de ahhoz ügyfélkapus regisztráció kell okmányirodában hitelesítve. Vagy besétálsz vele a helyi APEH kirendeltséghez, és ott leadod.
2011. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben,akkor a program "segít" a helyes kitöltésben.

Mostmár csak egyben segíts: mi az,h küld az apeh egy nagy borítékot az adóbevallásommal,és lesz benne válaszboríték,amiben visszaküldhetem a nyomtatványt??Ezt nem értem?Ha nem küldtem még be,akkor mit fognak postázni??És mikor? Hu,ez elég bonyolultnak tűnik.... :SS

2011. jan. 20. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, nem fognak postázni neked csomagot borítékkal, épp azért, mert még nem küldtél bevallást. Vagy kérsz egy ügyfélszolgálaton csomagot, amiben benne van a nyomtatvány és a boríték is, ahogy az előttem szólóak írták, vagy megcsinálod az Apeh programjával.


[link]


Először a keretprogramot kell letöltened(a lap alján), majd magát a nyomtatványt.

Elküldheted sima, mezei borítékban(ajánlottan), vagy abban a borítékban, ami a bevalláscsomagban van. Utóbbi azért jobb, mert az bérmentesítve van, vagyis nem kell fizetned a feladásáért.

2011. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!