Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinából rendeltem Ruhát...

Kinából rendeltem Ruhát Vámkezelési nehézségek!?

Figyelt kérdés

Tehát Kinából rendeltem pár ruhát!

És a csomag helyet egy Levelet kaptam a postától mely szerint VÁMÁRÚ érkezett és intézkedjek 30napom van vagy átadják a vámhivatalnak!


Felhívtam Őket!

Kérdéseim a következőek voltak:

1,

- Mi a Ló túroért foglalták le a csomagot mikor az mint ajándék volt küldve és 7kiló alatt volt??

- Válasz: az álamnak minden lóvéra szüksége van!

(persze nekem is mégse foglalom le a diplomaták kocsijait...)

2,

Mit tudok tenni?

- küldök egy faxot, hogy " vámolják le" ami 25% lesz LEGALÁBB!

vagy küldök egy faxot, hogy ne vámolják le és küldjék vissza a feladónak...

Mivel meg akarom kaoni a csomagot mert nővérem szülinapi ajándéka nagyrészben ezért levámoltatnám!

De közölték, hogy megvizsgálják szakértök bevonásával, hogy eredetiek-e a cuccok, és ha nem akkor szépen elkobozzák és ők hordják el nővérem helyet és ezért én még fizetek is..!

Itt a bibi mert ugye kinába nem eredetit gyártanak.. ! ugyan az a minőség minden ugyan az csak az ára 4ed anyi...!



A kérdés?

Mit tegyek? csak kamuznak hogy bevizsgálják ?

mert én arra gondolok, hogy csak a pénz kell ezeknek és ha kifizetem nekik akkor megkapom..!

de ha kifizetem a vámot és még el is kobozzák az nagyon nem jönne jól anyagilag lenullázna!


ja és egy 2011 jan 1-es új izére hivatkoznak mely szerint idén már a kutya szar is vámköteles!



Majd el felettem: kiemelve szerepel a levélben :

" a Küldemény vámkezeléséhez számla szükséges!"

ami ugye bár nincs.. mert én csak kaptam egy számlaszámot és szépen elutaltam rá a lovét .. ennyi

tehát számlám sincs!

Tovább bonyolíthatja a dolgot, hogy 3csomagban küldik el a ruhákat mert ugye többet is rendeltem!



Aki tud és vagy ért hozzá az kérem segítsen!



köszönet!


2011. jan. 24. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok ötletem nincs, csak a jövőre nézve annyi, hogy tele van az ország kínai ruhákkal, fölösleges onnan rendelni.
2011. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Remélem még tudok segíteni a válaszommal. Vedd fel a kapcsolatot az eladóddal, küldjön valami kamu alacsony számlát emailben, azt meg küld tovább a postának emailnen vagy faxon. Tudok én is szerezni.
2011. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:D azt megköszönném!

Úgy határoztam olyan jövőhét hétfőig várok írtam több fórumba és addig várom a hozzá értők válaszait :P

Illetve megkérdeztem pár illetékest és ott körülre tudják kideríteni kb!

de 100% osan sajna senki se tudja :(



Akár a teljes vámot is kifizetném mert kellene a csomag!

De a fő kérdés az, hogy lefoglaják-e vagy sem???

mert hamisitvány! és az ügyintéző azt mondta ha nem eredeti akkor lefoglalják! (persze szerintem csak ijesztget!)

Szerinted??

A számla pedig naggyából hihető kellene olyan 300-400$ os!

Valami emil vagy hasonló elérhetőséged megadnád?

2011. jan. 26. 14:59
 4/4 anonim válasza:
Szia, megírnád légyszi hogy hogy áll az ügy? Hasonló cipőben járok, és jó lenne tudni hogy mire számíhatok! Köszi előre is!
2012. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!