Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vámügyi nehézségek? Lefoglaják...

Vámügyi nehézségek? Lefoglaják-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Érkezett számomra 2 csomag kínából és kaptam egy levelet a postáról, hogy vámoltassam le! A csomagban copy tehát hamisítót másolt márkás ruhák vannak (saját magamnak rendeltem nem tovább adni! (5kilos csomagokról van szó!) amit GIFT tehát ajándék ként adtak fel kínában!

Felhívtam őket és válaszaimra elég flegmán reagáló hölgy azt mondta ha nem eredeti ruhák vannak benne akkor azt lefoglaják!

Lenne pár kérdésem:

- Ha elkobozzák a csomagot akkor a vámot ki kell fizetnem??

- Mekkora vámra számítsak? (azt mondta a hölgy minimum 25% de menyi a maximum?)

- Ha vállalom a vám kifizetését akkor azt, hogyan és mikor kell? (személyesen a postásnak esetleg lehet-e?)[EMS]

- Olyat lehet csinálni, hogy a 3csomag közül először csak az egyiket vámoltatom le? (ugye ha átmegy akkor a többit is ha nem akkor pedig azokat visszaküldetem!)

- És hát ugye a legfontosabb mert kifizetném én a 805$ vámját is ha valóban megkapnám a csomagokat!

Várhatóan lefoglalják a csomagjaim???



Előre is köszönöm a segítségeket!



Üdv


2011. jan. 26. 15:19
 1/1 anonim válasza:
Előfordulhat, bár általában nem szokták kibontani, ha nem "gyanús" valami miatt a csomag. Ha bontják, akkor sem biztos, bár nem szeretik az ilyesmit, inkább "eltűnnek" az ilyen csomagok. Akkor tudod külön vámolni, ha külön vámárunyilatkozata van. Egyébként nem. Általában a kínai nem szarakodik ilyesmivel. 805 dodóra kb 300 körül szokik lenni a vám. A para az, hogy esetleg a VPOP lefoglalja a cuccodat. Na, ezért nem kell hamisítványokat hivatalos úton rendelni! Az ilyesmit megkapod a Négy Tigrisen is. Ezért felesleges egyéni utakkal sz*rakodni. Mmmmmm 805 dollár értékű kínai ruha és magadnak hozatnád. És nem a butikba' eredetiként akarod árulni. Na persze...
2011. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!