Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkahelyemről Gyedre mentem,...

Munkahelyemről Gyedre mentem, most Gyest kapok. Gyes alatt jár-e a fizettet szabadság? Mert A fönökőm azt mondta csak a gyed időszakára jár szabadság ami 20 nap. A gyesre nem!

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A szabadságot a szülő munkahelyre történő visszatérését követően ki kell adni, így a munkavállalót az alábbi szabadság illeti meg:

• 20 nap alapszabadság + az életkor függvényében az Mt. 131.§ (2) alapján járó szabadság,

• a szülési szabadság időtartamára (24 hét) az első pontban meghatározott szabadság időarányos része,

• a gyed/gyes első évére az első pontban meghatározott szabadság,

• megilleti továbbá egy gyermek után 2 nap, két gyermek után 4 nap, kettőnél több gyermek után összesen hét nap pótszabadság.

Amennyiben több gyermek miatt a szülési és fizetés nélküli szabadságok folyamatosan váltogatva követik egymást, valamint ez az időtartam meghaladja az elévülési időt (3 év), a rendes szabadság mégsem vész el. A rendes szabadságot az elévülési idő letelte ellenére is biztosítani kell.

2011. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát a munkáltatód jól tudja.
2011. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még az se pontos, amit a mukáltató mondott, mert szabi a TGYÁS idejére (168 nap) és a GYED ELSŐ ÉVÉRE jár, tehát nem a teljes GYED idejére. Kb. másfél évnyi szabi jár neked, meg ami szülés előtt esetleg benn maradt az addigiakból...
2011. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2008-ban született gyermekem arra az évre kiadták a szabadságaimat. Még munka viszonyban vagyok,de mível nem tudnak megfelelő időbeosztásban alkalmazni,ezért jogos e hogy felmondatnak velem.2009-2010 évre jár -e szabadság mível még munkaviszonyban vagyok.
2011. febr. 5. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

2008-ban mikor szültél és mennyi szabit vettél ki? Mert a szülési járt időarányosan a szabi, majd a fentebb leirtak szerint (168 nap + 1 év).

Ha az eredeti mnkarend szerint te nem akarsz/tudsz dolgozni, akkor neked kell felmondanod. Ő csak abba köteles téged visszavenni. HA az neked nem felel meg, az nem az ő hibája.

Ha másik munkarendbe akar tenni, mint az eredeti, akkor neked azt nem kell elfogadni, ekkor neki kell felmondania.

2011. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szülési járt = szülésig járt
2011. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!