Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes utáni szabadság, hogy is...

Gyes utáni szabadság, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lejár a gyesem, és megint babát várok. Úgy gondoltam, hogy kiveszem a szabikat, (úgy tudom, hogy ehhez augusztus 1-e óta jogom van, van valami törvény), ez kb. 45 nap lenne. A főnököm ezt megakadályozhatja valamivel esetleg? Mi van akkor, ha ő nem akarja kifizetni a szabikat. A szabik letelte után mennék táppénzre a szülésig. Ha ez lehetséges, akkor írásban kell nyilatkoznom?
2011. szept. 10. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Írásban bejelented a főnöködnek, hogy X naptól visszamész dolgozni és a munkádat a felgyűlt szabadságod kivételével kezded. 30 nappal a kezdés előtt kell bejelenteni.
2011. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mi történik akkor, ha már nincs rá 30 napon, ha október 1-től szeretném ezt. Mit tud csinálni a munkáltatóm? Eléggé rosszban vagyunk most, mert mindenáron el akar küldeni.
2011. szept. 10. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor jár le a GYES? Amikor a fizetés nélküli szabadság kérelmet megírtad, beleírtad, hogy meddig kéred, ugye? Akkor csak fogod magad, bemész valamelyik nap és bejelented, hogy ugye emlékszik rá, hogy október 1.-én lejár a GYES miatt kért fizetés nélküli szabadságod, így október 2.-től visszamész és a munkádat a felgyűlt szabadságod kivételével kezded.
2011. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még egyáltalán nem írtam meg. Eredetileg úgy volt, hogy táppénzre megyek és nem veszem ki a szabikat, csak hát összevesztünk, ezért döntöttem így egy tb szakértő javaslatára.
2011. szept. 10. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit nem írtál meg? Most GYES-en vagy. Előtte -mivel volt ugye munkaviszonyod- nyilván TGYÁS-on meg GYED-en voltál. Ez csak úgy lehetséges, ha akkoriban írtál egy kérelmet, hogy X naptól Y napig kéred a fizetés nélküli szabadságod engedélyezését kisgyermeked gondozása miatt.
2011. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra akarunk kilyukadni, hogy a thgy. alapból jár, de a GYED, valamint a GYES időszakára fizetés nélküli szabadságot kell kérni, amit köteles a munkáltató megadni. Ezt annak idején (1 baba születése előtt) meg kellett tenni - mondjuk írásban. Abba benne kell lenni, hogy mettől meddig kérted a fizetés nélküli szabit, és engedélyezte a főnököd. Előtte valamivel jelzed, hogy lejár ez az időszak, és a lejártát követő munkanaptól megkezded a munkát. Ennyi.

Az pedig, hogy nem ad ki, olyan nincs, mivel ezek bentmarad szabadságok (tehát előző éveket érintenek), és a szabadságot az esedékessége évében kell kiadni, a munkavállaló akadályoztatása esetén pedig annak megszűnésétől számított 30 napon belül ki kell adni. Mivel Neked kb. 45 nap jár elmondásod szerint, ezért a 30 napba nem is fér bele, tehát már az első naptól szabadságra KELL menned. Azzal kezdesz, ha tetszik a főnöknek, ha nem.

2011. szept. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!