Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kapott valaki a bankból...

Kapott valaki a bankból igazolást a lakás törlesztésről az adó bevalláshoz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:36
 1/4 anonim válasza:

Ha már letelt a 4+1, azaz az 5 év, akkor igényelni kell, abban az esetben, ha van családi pótlékra jogosult, vagy jogosulttá váló gyermeked, és a lakáshitel felvételénél nem kaptál szoc.polt.

Amennyiben az 5 évben még benne vagytok, akkor már meg kellett volna kapni.

2011. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekotynyeleskedek, de szakértőnek tűnsz, kedves első.

Mi van akkor, ha erről nem tudtam? A bank nem küldött (ő honnan tudta volna, hogy gyerekem született), én nem kértem, így nem is érvényesítettem a tavalyi adóbevallásomban. Lehet valamit tenni, hogy megkapjuk?

2011. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kedves második!

Nem okoskodni akarok, de én is pont így jártam, csak nekem a 2008-2009-2010-es évek (vagyis még a 2010 nem késő)-re vonatkozóan derült fény erre.

Én is most járok/jártam utána.

A következőt tudod tenni: először is be kell menned ahhoz a bankhoz, ahonnan a hitelt felvettétek. Ott ki kell tölteni a nyomtatványt, kérni kell az igazolást a befizetett összegekről. Ha jól értem, akkor nálad a tavalyi és az azt megelőző évről. A banktól amikor ezt megkaptad, akkor tudod érvényesíteni a bevallásban ezt a kedvezményt.

A tavaly előtti évet pedig önellenőrzéssel tudod visszaigényelni az apeh-től. Ez már bonyolultabb, de ha mind a 120.000 Ft-ról szó van, akkor megéri. Én könyvelő segítségét kértem ezzel kapcsolatban.

Persze mindez akkor érvényesíthető, ha fizettél, vagy ha van adóstársad fizettettek adót.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, akkor igyekszem válaszolni.

2011. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam bent a bankba,ott azt mondták most van postázás alatt az igazolás és mindenkinek kiküldik akár jogos akár nem, a vissza igényléshez.Az öt évről nem tudtak semmit azt mondták ez az Apeh -ra vagy a könyvelőre tartozik. üdv
2011. febr. 11. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!