Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi nettót fogok kapni?...

Mennyi nettót fogok kapni? Hány %-ot vonnak a végkielégítésből?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki felmondanak a cégnél, ahol 2004 októbertől vagyok, 2008 aug-tól itthon vagyok gyed-en majd gyes-en. Most átadom a férjemnek a gyest, de mivel a cég már nem termel úgy néz ki fel fognak mondani. Utolsó bérem bruttó 105000 volt. Ezután számolják a végkielégítést?
2011. febr. 15. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv ! A felmentésre és a végkielégitésre átlagkeresetet kell fizetni.

Felmentés nettója: 77.000 Ft

A végkielégités nettója:83.000 Ft körül lesz..

ha megszünik amunkaviszony aki nem vett szabadságot ki kell fizessék.

A felmentési idő 30 nap + 5 nap

a végkielégités: 1 hóna az eltöltött 3 év után.

A levonás: 16 % adó, 10 % nyugdijjárulék.. és 2 % egészségbizt. járulék

Munka törvénykönyve szerint:

92. § (1) A felmondási idő legalább harminc nap, az egy évet azonban nem haladhatja meg; ettől érvényesen eltérni nem lehet.


(2) A harmincnapos felmondási idő a munkáltatónál munkaviszonyban töltött


a) három év után öt nappal,

Végkielégítés

95. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.

(4) A végkielégítés mértéke


a) legalább három év esetén: egyhavi;

Olvasd el az alábbit:

[link]

2011. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. febr. 15. 12:29
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem jáár a 30 nap + 15 nap (mivel 2004 től vagyok ott) felmentési idő. a ki nem vett szabadságom és 2 hónap végkielégítés? Nem is olyan rossz, bár inkább mennék dolgozni.
2011. febr. 15. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen jár a 30 + 5 nap felmentési idő, végkielégités és a szabadság megváltása.
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!