Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vaterán eladok egy terméket...

Ha vaterán eladok egy terméket X összegért, abból kell adózni? A felh. Feltételekben benne van, hogy az árak bruttóban értendőek. Tehát ha valamit eladok, akkor azt az összeget kapom meg amit árnak beírtam vagy a nettót?

Figyelt kérdés
Még nem adtam el vaterán semmit, bocsi ha hülye a kérdés :)
2011. szept. 22. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

üzletszerű eladás esetén, az első fillér bevételből adóznod kell


ha a saját használt holmidat adod el, akkor 800ezer Ft/ év bevételig nem kell adózni (szja törvény)


azt az összeget kapod meg, amit beírsz árnak, de van termékfeltöltési díj és jutalék kalkulálj azzal is

2011. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Saját használt holmimat adom el, a feltöltési dijjal és a jutalékkal számoltam. 2 lejátszót és egy keverőt adok el. 190E.
2011. szept. 22. 12:57
 3/5 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszod. Pontoztam.
2011. szept. 22. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor nem kell adóznod


viszont ekkora ára elég nagy a jutalék, kalkulálj vele


és ha nem személyes átvétellel veszik meg, akkor kizárólag futárral küld, ne a postával (vatera/teszvesz futár nem drága, de ilyen érték mellett még köss rá biztosítást is - a szállítási árat is add meg a terméklapon, a futárdíj kalkulátorral ki lehet számolni vagy kérhetsz tőlük árajánlatot is)

2011. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen módon megszerzett bevétel is adóköteles. Ez ingóság átruházásának számít, és a jelenleg hatályos jogszabály szerint amíg az ebből származó bevételed a 800 ezer forintot nem haladja meg, addig nem kell utána adót fizetni.
2011. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!