Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki hozzáértőnek a válaszár...

Valaki hozzáértőnek a válaszára lennék kíváncsi. Miért van az, hogy nekem a 2010-es adómra rá kell még fizetnem 50670ft-ot? Bérminimumra vagyok bejelentve ami 89500ft volt 2010-ben. Szobafestőként dolgozom és a munkáltatóm csinálja a könyvelést.

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Ebből így nem lehet megmondani, hogy mi van.

Tudni kellene az éves bruttó jövedelmed; ha a munkabéren kívül kaptál mást is, akkor azt is. Valamint azt is, hogy mennyi adóelőleget vont le év közben. M30-ast nem kaptál?

2011. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
89500*12=1074000ft*1.27=1363980ft ez a szuperbruttóm vagy mi.Ezen felül semmi juttatást nem kaptam.Adóelőleg nem lett vonva.
2011. febr. 27. 20:12
 3/14 A kérdező kommentje:
Jah az M30 az nemtudom micsoda.
2011. febr. 27. 20:13
 4/14 anonim ***** válasza:

Az M30as az igazolás az előző évben szerzett jövedelmedről. Ez alapján csinálják meg az adóbevallást.

Adóelőleget kell volna vonni, mert a számított adód nagyobb volt, mint az igénybe vehető adójóváírás összege (15100 Ft/hó) E kettő különbözete a fizetendő adóelőleg, amit havonta le kellett volna vonni a béredből, vevallani és átutalni az APEHnak.

Mennyi volt a havi nettód? Abból kiderül, hogy hogy vonták az SzJA előleget.

2011. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
M30-ast sajna nem kaptam.A nettóm 85e és 110e között ingázott(óráimtól függött)de átlagban 95e volt.Adójóváírással kapcsolatban már említett valami olyat a munkáltatóm,hogy 2012-ben a 2011-es év után 84e ft-ot kell majd pluszba fizetnem,nem 50670ft-ot.De most hogyan van ez nem rendelkezem én olyan nagy fizetéssel,hogy ezután még plusszba fizetgessek.Pl nálunk az egész családba én vagyok az egyedüli aki még fizet plusszt.Sógorom 181 e-t visszakap,bátyámnak 280e körül van a bruttója mégsem fizet pluszba.Előre is köszi a segítséget.
2011. márc. 1. 14:20
 6/14 anonim ***** válasza:

A bruttó 89500ból nem kaphattál nettó 85ezer és 110ezer között.

Az alapbéred lehetett a bruttó 89500, és a túlórák miatt emelkedett a havi bruttód és a nettód is.

Akkor tudnánk valami érdemlegeset mondani, ha tudnánk az éves bruttód béredet és a levont SzJA előleget.

Ha van bérpapírod, azokon is rajta kell lennie ezeknek. Összeadod a 12 bérpapírt, ha volt prémiumod, jutalmad, bármi másod, azt is hozzáadod, és így is megkapod az éves bruttód.

Vagy elkéred a munkáltatódtól az M30ast.

2011. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen lehet nem kaphattam volna,85e-110e között,de mégis annyi volt,nálunk az építőiparban kevés dolog megy pappírforma szerint.Bérpapírt SOHA nem kaptam,valószínű nem is fogok,prémium,jutalom nem volt,M30-ast kértem,de nem kaptam,a munkáltatóm arra hivatkozott,hogy már január 31-ig ki kellett volna neki adni,és így utólag már nem adhatja ki,és hogy majd ő megcsinálja az adóbevallásomat.Az éves bruttó bérem:12*89500=1074000ft,nem volt változás egyik hónap között sem(pappíron).SzJA nem lett vonva.Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy azért kell fizetnem,mert a munkáltatón nem fizet utánam adót,mert ha fizetne akkor 181000ft-ot vissza kéne kapnom az államtól adójóváírást ami az enyém.De én ehhez nem értek azért fordultam hozzátok segítségért.
2011. márc. 2. 15:00
 8/14 anonim válasza:
Ha bérpapírokat kaptál,akkor kellett volna kapnod M30-ast is, ennek nincs köze január 31-hez, mivel az adóbevallást május 20-ig kell beküldeni.Tehát februárban, vagy márciusban is kiadhatja az M30-ast, ha Te akarod megcsinálni(csináltatni) az adóbevallásodat.
2011. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Még valami: ha nem kaptál bérpapírt, akkor valószínúűleg be sem vagy jelentve!
2011. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem,akkor biztos valami simli van a dologban,ha nem akarja kiadni.Biztos azért nem kaptam sose bérpappírt,meg M30-ast.Amúgy be vagyok jelentve,már utána jártam,meg ha nem vagyok bejelentve akkor miért kéne adóznom,a keresetem után adózok,tehát ha nem vagyok bejelentve,nincs keresetem,nincs adózás.Amúgy köszönöm a hozzászólásokat,de most már valaki írna valami érdemlegeset ha már így körbe jártuk a témát,és tudunk minden adatot.Köszönöm
2011. márc. 7. 09:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!