Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csinálok bulit. A bevételbő...

Ha csinálok bulit. A bevételből kell adóznom?

Figyelt kérdés

Hello!


Egy társammal kibérelnénk egy szórakozóhelyet ami annyit jelent, hogy a belépőkből bejött bevétel minket illet mivel kifizettük a bérleti díjat.


Kérdésem ugye az, hogy kell e adózni a bevételből?


És hogy egyáltalán legális e ez a dolog vagy hogy működik ez?


Úgy vagyok vele, ha pénzt lökök bele (durván 150k ami nekem nem kis összeg) akkor korrektül akarom csinálni az egészet.


Várom a segítségeket, javaslatokat válaszokat.

Köszönöm előre is.


ui.: Lehetőleg olyan írjon aki nem feltételez vagy levegőbe beszél. kösz.


2011. febr. 26. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen legálisan akarod csinálni, akkor kell belőle adóznod.

Adószámot kell kérned az APEHtől (most már NAV).

Adózási módot választani.

Számlákat a nevedre kérni és megőrizni.

Ha olyan jellegű a buli, lehet, hogy még az önkormányzattól is kell engedélyt kérni, vagy bejelenteni (ezeket helyi rendeletek szabályozzák)

Ha szeszeital árusítás is lesz, azt a VPOPnak be kell előre jelenteni, és engedélyt kérni (most már a VPOP is NAV)

2011. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

aha értem. És mondjuk tegyük fel 200k jön be a belépőkből. Hány százalékot kellene leadóznom belőle?


Plusz azt is bizonyítanom kell hogy ott 500 vagy épp 800 fő volt? Tehát vallhatok be mondjuk kevesebb embert?? annyira nem vagyok még otthon ilyen dolgokban. Fiatal vagyok, próbálkozok :)

2011. febr. 26. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt csinálták a híres-hírhedt West Balkánban: kibérelték a helyet, hoztak pár fellépőt, a többit pedig lesz@rták...

Nem elég kibérelni a helyet, a szerződésben külön ki kell térni arra, hogy ki árusítja a piát, ki biztosítja a biztonsági személyzetet, fellépőket stb. és nem utolsó sorban kinek a felelőssége, ha bármi balul sül el! (Tömegverekedés, tűz, nem érkezik meg a fellépő stb.)


És még minden szórakozóhelyre vonatkozik egy rakás rendelet (maximum létszám, szükséges tárgyi feltételek, menekülési útvonalak), melyeket külön be kell tartani.


Az adóról még nem is beszéltem. Legegyszerűbb úgy, ha alapítotok valamilyen ezzel foglalkozó vállalkozást és külön elszámoljátok a kiadásokat és bevételeket. Ha jól tudom, a jegyek is nyugtának számítanak valamilyen módon és könyvelni kell, hogy mennyit vásárolnak, mert ha felbukkan véletlenül 1-2 civil ruhás ellenőr, akik úgy találják, hogy nem mindenkit könyvelsz el, akkor elég komoly bírságot szabnak ki. Ráadásul a NAV-nak (régebbi nevén: APEH) idei évre kiemelt feladata lett a szórakozóhelyek ellenőrzése.

2011. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!