Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vettem egy zártkertet, és...

Vettem egy zártkertet, és eladtam (1 éven belül), a bevételből hogyan kell adózni? És mi írható le az adóból?

Figyelt kérdés

Vettem 6 hónapja egy zártkertet 200.000Ft-ért, most eladtam 400.000Ft-ért.

Gondolom a 200.000Ft nyereség 25%-át le kellene adózni.


Amit az ingatlanra költöttem, és van róla számlám, azt le lehet írni a nyereségből? Pl. benzinköltség a kiutazásokkor, kúttisztítás, bozótirtás, aggregátor, fűnyíró...


És ha igen, mikor, és hova kell benyújtani ezeket a számlákat, és milyen módon?


2011. júl. 19. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
aha kell adózni, de nem tudom ezek leírhatók e belőle
2011. júl. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ingatlanért kapott bevételből levonható a megszerzésre fordított összeg és az ezzel összefüggő más kiadások (például ügyvédi díj, a szerzés után lerótt illeték összege), valamint az értéknövelő beruházások értéke.

Az értéknövelő beruházások körébe nem tartozik bele, hogy a nagyon gazos területet kigazoltad, vagy lenyírtad a füvet.

Értéknövelő beruházás például, hogy kútat fúrattál, vagy bevezettetted az áramot a kertbe. Ezek is kizárólag akkor, ha számlával rendelkezel róla. Ha saját munkával megoldott dologgal növelted az értékét, akkor azt nyugodtan elfelejtheted.


Az adó 2011. évben 16 %.

2011. júl. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A számlák benyújtására elfelejtettem válaszolni.

Nem kell benyújtani sehova, hanem az adóelévülési idő végéig meg kell őrizned, hogy egy adóellenőrzéskor bizonyítani tudd, hogy mi alapján számoltad ki az adód alapját stb.

2011. júl. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!