Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számítógépen szeretném csináln...

Számítógépen szeretném csinálni az adóbevallásomat. A keretprogram fent van a gépen de a 1053-as nyomtatványt sehogy nem sikerül betölteni. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Telepítettem az Abev.exe keretprogramot (Abev2006 ikonom lett így az asztalon), majd csináltam egy frissítést az Abev upadte2006-al, ami a keretprogrammal együtt települt fel. Ez letöltött egy csomó nyomtatványt, a 1053-as nincs benne. Ezek után 1053 aktív súgó java websart-ot telepítettem.

Ha megnyitom az Abev 2006-ot az asztalon, abban sehol nem találom a nyomtatványt. Mit rontottam el? Hogyan csináljam tovább? A válaszokat előre is köszönöm!!!


2011. febr. 27. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy már az ABEV JAVA program az aktuális.

APEH, ill. NAV honlapon megtudod.

2011. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az abev2006 már elavult (már tavaly is az volt). Az APEH honalpjáról szerezd be az ÁNYK (Általános NyomtatványKitöltő) programot.
2011. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Onnan töltöttem le. Légyszíves valaki pontosan lépésről lépésre írja le nekem hogy miket és egymás után hogyan telepítsek. Köszönöm!!
2011. febr. 27. 21:33
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon van fenn a program. Az oldal alján az ÁNYK Abevjava program.


Azt töltsd le, majd középen le tudod hozzá tölteni a 1053-as nyomtatványt. Ha a nyomtatványt letöltötted, kattints rá és telepítsd hogy tudd is használni.

2011. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Letöltöttem mindkettőt. ÁNYK- telepítettem. 1053 aktív súgó java webstart-telepítettem. Az ÁNYK-t megnyitnám, de nem indul a program, csak egy fekete kis ablak villan fel. Ennyi. Be sem tudom tölteni a nyomtatványt. Most akkor mi lehet a baj?
2011. febr. 27. 21:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne az aktív súgót telepítsd, hanem a 1053.jar fájlt!

Itt van:

[link]

2011. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocs, most olvasom, hogy már a keretprogram se indul. Itt egy progi, ami megmondja alkalmas-e a gép az ÁNYK használatára:

[link]

A részletek itt [link]

és itt:

[link]

2011. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rájöttem miért nem nyílik meg az ÁNYK az asztalon. Rámegyek jobb gombbal, és van ilyen lehetőség (mert valamiért nem fut nekem) hogy KOMPATIBILITÁSI PROBLÉMÁK MEGOLDÁSA. Rámegyek és azt írja hogy nincs meg a programot indító .exe fálj, keressem meg. Nem is találom egyáltalán. Lehet hogy az apehtől leszedett Ányk alapból ilyen selejtes. Akkor most hogyan tovább?
2011. febr. 27. 22:56
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem selejtes az APEH-os, nekem is az van fent. Pont tegnap tettem fel, mert kíváncsi voltam rá, a kérdésed miatt.


Most távolítsd el az összeset, és kezd elölről a telepítést, hátha ott szúrtál el valamit, bár az egész automatikus.

2011. febr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az abevjava keretprogramhoz feltétlenül kell hogy legyen a gépen., enélkül nem megy

[link]

1. lépés


Első lépésben kérjük, győződjön meg arról, hogy számítógépén telepítve van-e a JAVA futtatókörnyezet legalább 1.6-ös verziója (JRE 6). Ennek ellenőrzéséhez kattintson ide, a felugró ablakban láthatja az ellenőrzés eredményét. Ha a JAVA futtatókörnyezet megfelelő, akkor a számítógép készen áll a következő lépésre, kérjük, térjen át a 3. pontra.

FONTOS - Windows98 és WindowsME operációs rendszerek már nem alkalmasak az APEH programjainak futtatásához!


ezt követően: ÁNYK-abevjaja keretprogram

majd a 1053-as letöltés..

[link]

2011. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!