Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Korkedvezményes nyugdíjas...

Nagyat kérdése:

Korkedvezményes nyugdíjas vagyok 135000Ft nyugdíj mellett ha 4 órával vagyok bejelentve minimálbérrel, akkor mennyi járulékot kell fizetnem havonta? TB-t Adót stb. A szarkasztikus válaszokat kérem mellőzni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
ezen az oldalon ilyen nyugdijjal és mellékkeresetten én inkább csendbe maradnék...
2011. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen nyugdíj mellett még dolgozni akarsz? Hagyd meg a munkát inkább a fiataloknak!
2011. febr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Bocs konkrét választ nem tudok, de anno (2 éve) apumnak azért kellett ott hagynia a munkahelyét mert a törvény szerint nem lehetett egyszerre nyugdíjas és dolgozó is, azaz lehetett de semmiféle kedvezményt nem kapott volna az adóból, ugyanannyit kellett volna fizetnie mint egy fiatal dogozó embernek.. itt jött fel a kérdés h minek fizessen nyugdíjjárulékokat ha már nyugdíjas + neki nem volt ilyen magas nyugdíj + magas fizetés szal jobban megérte a sima nyugdíj...


ez 2 éve volt nem hiszem h változtattak volna rajta, ha mégis akkor cáfoljon meg vki.

2011. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na szóval köszönöm a megtisztelő válaszokat, és mint amit vártam 3ból egy volt segítőkész. Csak hogy tisztába tegyem a dolgokat, én sem vagyok öreg, legfeljebb kicsit tapasztaltabb, mint egynémely kommentező. Ugyanis 43 éves vagyok, csak éltem a lehetőséggel és nem kevéssel több pénzért elmentem nyugdíjba, mint a fizetésem volt. Továbbá meghagytam a tapasztalat szerzés lehetőségét a fiataloknak a saját maguk kárán. Uhyan is én még az öregektől tanultam meg a szakma csinnyát-binnyát. Na ez már nem adatik meg a mostani fiataloknak, mert a politika ebbe is bele szólt. Na mindegy, azért köszönöm a hozzászólásokat, de azért ha valaki tud még valamit hozzá szólni ( értelmeset ) azt megköszönöm.

A többit csak díjazom egy lefelé mutató hüvelyk újjal.

Ja és mindenkinek előtte áll a lehetőség még most is. Miért nem csinálják utánam? (22 év 22 nap fegyveres testület)

2011. márc. 1. 11:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint ha bejelentett leszel neked semmit mert levonják a béredből adó 16% eü biztosítás belinkelek egy kalkulátort de ez tavalyi:

[link]

Ha eléri a béred a mindenkori minimálbér 18 szorosát akkor le kell mondanod a nyugdíjadról feltéve ha 2007 dec után mentél nyugdíjba.

2011. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az előző vagyok módosítom ha 2007 dec előtt mentél akkor nem kell lemondani.
2011. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez már sokat segített, és nagyon hasznos válasz volt. Hála érte. Azért még várom azoknak a kollégáknak a véleményét, akik már saját tapasztalattal bírnak, esetleg olyan könyvelő válaszát, aki ebben jártas. Köszönöm előre is, és további szép napot mindenkinek.
2011. márc. 2. 05:19
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
És szerinted kit érdekel, ha lepontozol???Látszik, hogy rendőr voltál...
2011. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem van több munkatársam is, aki 4 órában dolgozik nyugdíj mellett. Olyan társaságot kell találnod, ahol legalább 20 fő dolgozik és még nincs egy nyugdíjas sem
2011. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
A mai helyzetre tekintettel,én megtiltanám,hogy akár egy nyugdijas is dolgozzon.Nem kell ezen "belézadni"ez igy lenne igazságos.Az én nagymamám 45 évig dolgozott egy helyen,három gyereket nevelt fel egyedül,és annyi nyudijat kapott ami az éhen haláshoz is kevés lett volna.
2011. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!